Logo chystané olympiády v Paříži baví svět. Připomíná Aniston nebo Tinder | iSportLIFE | iSport.cz
11.11.2019 • 05:00

Logo chystané olympiády v Paříži baví svět. Připomíná Aniston nebo Tinder

Vstoupit do diskuse
0

Před pár dny bylo odhaleno logo letních olympijských her v Paříži, které tu propuknou v srpnu roku 2024. Na sociálních sítích se však novinka dočkala rozporuplných reakcí. Lidem znak připomíná logo Tinderu, účes Jennifer Aniston nebo značku kadeřnického salonu.V polovině října se všechny webové stránky olympijských her, které se mají konat v roce 2024 v Paříži, na několik dní uzavřely. Zmizela všechna loga s vizuálními prvky a zůstalo jen černé pozadí s textem. V pondělí 21. října přesně byla pak světu odhalena vizuální identita Pařížských olympijských her. Na obří obrazovce největšího evropského kina Le Grand Rex se přesně ve 20:24 rozsvítilo tak dlouho očekávané nové logo.

Design má představovat olympijský oheň ve zlaté medaili a současně také obličej Marianne – alegorické postavy, která je od revoluce v roce 1789 zosobněním Francouzské republiky. Francouzi se tak rozhodli upustit od loga, které navrhovali v době, kdy se ucházeli o post pořadatelské země. Původně měla být součástí obrázku Eiffelovka v abstraktním barevném provedení. Nakonec se však rozhodli jinak.

Nové logo Olympijských her připomíná některým logo Tinderu.Nové logo Olympijských her připomíná některým logo Tinderu.Foto Profimedia

Podle organizátorů v sobě nové logo spojuje kultovní symboly sportu, olympiády i Francie samotné. Zlatá medaile má symbolizovat „snahu o dokonalost“, zatímco plamen „odráží jedinečnou energii her,“ uvedli též zástupci pořádající země.

Jak se dalo očekávat, odhalení nového loga vyvolalo obrovskou vlnu reakcí, které však byly velmi rozporuplné. Na sociálních sítích se logo stalo terčem vtipálků, kteří okamžitě začali posílat do světa nejrůznější koláže, kde zesměšňovali novou chloubu pařížských her.

Podle některých uživatelů sociálních sítí připomíná logo mobilní seznamku Tinder, která má ve své značce červený plamen. Zřejmě nejčastější poznámkou na účet nového loga bylo jeho přirovnání ke značce kadeřnických produktů. „Uvádí novou řadu šamponů?“, zeptal se jízlivě například jeden z uživatelů Twitteru na oficiálním účtu chystaných Olympijských her. A jak se nové logo líbí vám?

Ty nejvtipnější koláže najdete v naší fotogalerii:

Nové logo Olympijských her připomíná některým logo Tinderu.
Nové logo Olympijských her připomíná některým logo Tinderu.


Témata:  olympijské hrypařížisportlife2024
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud