TEST: Mazaná bota. Novinka od Under Armour podá zajímavé info přímo z podrážky | iSportLIFE | iSport.cz
18.6.2019 • 05:00

TEST: Mazaná bota. Novinka od Under Armour podá zajímavé info přímo z podrážky

V dnešní době máme chytré hodinky, chytré váhy, chytré telefony, tak proč by nemohly tento přívlastek dostat i běžecké boty? Americká značka Under Armour letos představila novinku HOVR, která za vás sama běhat nebude, ale zato vám přímo z podrážek bot podá velmi zajímavé informace.Under Armour HOVR není prvním pokusem o chytrou běžeckou botu. V minulosti se o to pokoušel Adidas, nebo Altra. Nikdo se ale do této problematiky nepouštěl s takovou vervou, jako právě Under Armour. 

HOVR je technologie, která se v současnosti nachází u modelu bot Infinite, ale během nadcházejících sezón by se mělo objevit větší množství různých bot s touto vychytávkou. O co se vlastně jedná?

Under Armour HOVR
  • chytrá technologie uvnitř běžeckých bot
  • měří vzdálenost, kadenci, délku kroku a další parametry vašeho běhu
  • data z bot lze nahrát i zpětně po tréninku
  • v průběhu příštích měsíců bude tato technologie dostupná v celé řadě bot Under Armour

Je to velmi jednoduché. Uvnitř tlumicí vrstvy pravé boty je skrytý snímač, který jde pomocí bluetooth spojit s aplikací na vašem telefonu. Tento snímač vám následně v reálném čase posílá celou řadu zajímavých údajů jako je vzdálenost, kadence, nebo délka kroku.

Při spárování s aplikací má přednost záznam trasy pořízený skrze GPS ve vašem telefonu. HOVR ale umí měřit vzdálenost i sám o sobě. Nečekejte absolutní přesnost, ale vzhledem k tomu, že tato technologie měří vzdálenost podle vypočítané délky kroku je přesnost velmi slušná a v tomto směru strčí do kapsy většinu fitness náramků, které fungují na podobném principu. Ideální je ale využívat propojení s telefonem a z bot si vzít údaje o vaší běžecké technice.

Chytré boty Under Armour HOVR InfiniteChytré boty Under Armour HOVR InfiniteFoto Under Armour

Tyto metriky mohou být velmi užitečné a jedinou alternativou ke HOVRu, jak tato data získat, je pořízení vyšších řad sporttesterů od Garminu v cenové relaci vysoko přes deset tisíc, nebo běžeckého wattmetru STRYD.

HOVR vám navíc umí poradit s tím, jak byste měli svůj běh upravit, aby byl maximálně efektivní a šetrný pro vaše tělo. Měření i zpětná vazba probíhá skrze aplikaci Map My Run, kterou si můžete zdarma stáhnout pro operační systémy iOS a Android.

Pokud vás znepokojuje, jak přítomnost snímače ovlivní funkční vlastnosti samotné boty, pak můžete zůstat v klidu. Under Armour HOVR Infinite váží 305 gramů, což je v této kategorii bot standardní hodnota. Na velmi slušné úrovni je úroveň tlumení, která poskytuje dostatek komfortu i pro běhy dlouhé několik desítek kilometrů.


Další články autora
 
14. března 2020
Praha
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud