Na MS v letním biatlonu budou závodit i Vítková a Krčmář | iSport.cz
21. srpna 2018 • 13:37

Na MS v letním biatlonu budou závodit i Vítková a Krčmář

Autor:
V kompletním složení i s olympijskými medailisty Michalem Krčmářem a Veronikou Vítkovou se představí čeští biatlonisté na letním mistrovství světa na kolečkových lyžích od pátku do neděle v Novém Městě na Moravě. Konkrétní cíle nemají, do šampionátu vstoupí z plné přípravy. O deset sad medailí budou bojovat reprezentanti 28 zemí. Diváci mají na všechny závody vstup zdarma.


"Od mistrovství světa očekávám propagaci českého biatlonu, o kterém se bude zase mluvit. Samozřejmě budeme rádi, když se nám podaří dosáhnout na dobré výsledky. Také proto, že nastoupíme v nejsilnějším složení. Co se týká návštěvnosti, tak odhaduji, že přijde do hlediště dva až čtyři tisíce diváků," uvedl na dnešní tiskové konferenci šéf českého biatlonu Jiří Hamza.

K favoritům kromě Krčmáře a Vítkové patří i další čeští mistři světa v letním biatlonu Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, Lotyš Andrejs Rastorgujevs, Němec v belgických službách Michael Rösch a Slovák Martin Otčenáš. Mezi ženami budou hlavními hvězdami Ruska Jekatěrina Jurlovová-Perchtová a Ukrajinky Vita a Valj Semerenkovy.

"Chtěli bychom bojovat o co nejlepší výsledek. Bylo by špatné říci, že nemáme na domácím mistrovství světa ambice. I když se letní šampionát v biatlonu nedá srovnávat se zimou. Týmy přijedou z plné přípravy," řekl sportovní ředitel biatlonového svazu Ondřej Rybář. Muži trénovali ve švýcarském Lenzerheide, ženy se připravovaly v domácích podmínkách.

"Uvidíme, jak se náročné tréninky projeví na výkonnosti. Týden po mistrovství světa máme na programu mistrovství republiky a následně už testování. Pro nás je mistrovství světa jedním ze závodů, který ukáže, jakým směrem se ubírala letní příprava," dodal Rybář.

Tratě ve Vysočina aréně i areál prošly před mistrovstvím světa velkou rekonstrukcí. "Do oprav a rozšíření tratí, zázemí pro televize i diváky jsme investovali 27 milionů korun. Areál jsme vylepšili a posunuli o kus dál," uvedl Hamza.

Mistrovství světa v letním biatlonu se vrací do Nového Města na Moravě po sedmi letech. V roce 2011 vyšli čeští biatlonisté medailově naprázdno. Na čtvrtém místě skončili ve stíhacích závodech Šlesingr, Vítková i smíšená štafeta.

Program mistrovství světa:

Pátek 24. srpna: 15:30 smíšené štafety juniorů, 18:00 smíšené štafety žen a mužů.

Sobota 25. srpna: 11:45 sprint juniorek, 14:00 sprint juniorů, 16:45 sprint žen, 18:45 sprint mužů,

Neděle 26. srpna: 11:15 stíhací závod juniorek, 13:15 stíhací závod juniorů, 15:45 stíhací závod žen, 17:30 stíhací závod mužů.

Témata:  letní, Sport, biatlon, ČR, FOTO, svět, AUDIO
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud