18. září 2018 • 20:21

Tsongovi návrat k tenisu po sedmi měsících nevyšel

0
Bývalý pátý tenista světového žebříčku Jo-Wilfried Tsonga dnes po sedmi měsících a operaci kolena odehrál první zápas, ale vítězství se nedočkal. Na domácím turnaji ATP v Metach sehrál třísetovou bitvu s obhájcem titulu Němcem Peterem Gojowczykem, kterému podlehl 7:6, 3:6 a 4:6.

Třiatřicetiletý Tsonga chyběl na turnajích od lednového zranění kolena, na začátku dubna se pak podrobil operaci. Po loňské životní sezoně, v níž vyhrál čtyři turnaje, si k návratu vybral oblíbené Mety, kde již třikrát zvítězil.

"Chtěl bych se postupně vrátit na úroveň, kterou jsem v posledních deseti letech předváděl," řekl někdejší pátý hráč světa, jenž během zdravotní pauzy klesl v žebříčku ATP až na 71. místo.

Na turnaji Moselle Open se Tsonga představil díky divoké kartě i ve čtyřhře a po boku krajana Uga Humberta už také skončil.