Senzační bronz biatlonisty uklidní. A na MS nemusí končit | iSport.cz
Ivo Pospíšil
14. února 2020 • 07:15

Senzační bronz biatlonisty uklidní. A na MS nemusí končit

TOP VIDEA
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovy klasika: Tohle jsem teda opravdu nečekal! Parádní start českých biatlonistů v podobě bronzu ze smíšené štafety zase jednou ukázal, jak je ošidné reprezentační tým v tomto nevyzpytatelném sportu odepisovat. A teď jsou to oni, kdo drží řadu trumfů. Tahle medaile hned v úvodu MS tým do dalšího průběhu uklidní a kdo viděl úsek Markéty Davidové, může věřit, že nemusela být i poslední.50 měsíců a 15 dní. Co všechno se od té doby stalo. Gabriela Koukalová stihla vyhrát SP, MS i ukončit kariéru. Markéta Davidová ještě byla neznámou začínající osmnáctiletou biatlonistkou. Nebo Barack Obama byl stále prezidentem USA.

A Češi tak dlouho čekali, než jejich kdysi královská disciplína – smíšená štafeta, stříbrná z OH v Soči nebo zlatá z MS v Kontiolahti, znovu stane na stupních vítězů.

Dočkala se v místě, kde spíše byly štafety pro český tým postrachem. Ve vysokohorské Anterselvě a souhře, kterou Češi už dlouho nepředvedli. Plní sil, se skvěle připravenými lyžemi a historickou střelbou jen se dvěma dobíjeními. V téhle dovednosti byli nejen nejlepší a nejrychlejší ze všech! Za 0+2 nikdy nikdo na MS ve smíšené štafetě nepálil.

Nedá se tak říct, kdo byl jak v tomhle úspěchu klíčový, sešlo se to všem a už dlouho jsem neviděl takovýto stroj, v němž by jeden okamžik klaplo úplně všechno. A byť Česku ke špici pomohlo i zaváhání jiných favorizovaných soupeřů (Francouzi doplatili na kolo Simonové, Němci na kolo Herrmannové), Češi si za tuto show medaili zasloužili.

Nevyplácali si všechnu souhru už hned na úvod? Věřím, že ne.

Naopak může lehce nastat situace jako v Kontiolahti 2015. Nebo Hochfilzenu 2017. Tahle medaile může snímat nervozitu z týmu jako takového. Už ví, že neodjedou s prázdnou jako vloni.

Navíc úsek Markéty Davidové, kdy se během posledního kola tak snadno dotáhla na domácí Dorotheu Wiererovou a měla třetí nejrychlejší čas za Denise Herrmannovou a Kaisou Mäkäräinenovou, naznačuje, že se jí splnilo přání a ona běžecky je zpět jako byla na začátku sezony. Proč ji tedy nevěřit i v dnešním sprintu, odkud Davidová už v této sezoně dvě medaile má?

Biatlonový úspěch: Smíšená štafeta má bronz, Češi slaví po třech letech

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud