Vítězem kola je Slavia! Plzeň se Spartou se rvaly, ale smějí se v Edenu

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Byl to šlágr se vším všudy. Nedělní souboj Plzně se Spartou (2:2) nabídl fanouškům strhující podívanou, avšak bez vítěze. Urvat tři body na svoji stranu se nepovedlo ani jednomu ze zúčastněných, a tak největší radosti si po utkání užili v táboře Slavie. Díky ztrátě Západočechů stáhli jejich náskok ze sedmi na pět bodů a vzájemný zápas se blíží.

První minuty patřily ve Štruncových sadech jednoznačně Letenským. Ani ne po čtvrthodině vedli po trefách Kadlece a Plavšiče 2:0. Domácí byli zralí na ručník. Bylo znát, že dvě rychlé rány od sparťanů nečekali a zacloumalo to s jejich psychikou.

Jenže ani Sparta neumí nakládat s náskokem, byť dvougólovým. Na jaře o tom přesvědčila již několikrát a jinak tomu nebylo ani v neděli. Ještě do konce prvního poločasu se nechala zahnat před vlastní branku a byla jen otázka času, kdy Plzeň obrannou linii pokoří. Stihla to ještě před koncem poločasu a vyrovnání přišlo záhy po začátku toho druhého.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:2. Hosté neudrželi náskok, srovnal Hořava

Na koni v tu chvíli měli být domácí, ale ani oni neprokázali zabijácký instinkt, který je na podzim zdobil. Pavel Vrba dokonce přidal na síle v útoku, když poslal do hry zkušeného Marka Bakoše, ale plzeňský srdcař viktoriány strhnout nedokázal.

A Sparta? Ta za celý zápas vyslala na branku Matúše Kozáčika dvě přímé střely, z toho jedna byla gólová. Ani s tím se nedá pomýšlet v Plzni na tři body.

Ve finále tak největší radost mohli mít v kabině Slavie, která měla sice volno, ale díky dalšímu zaváhání lídra ligy stáhla náskok na první místo ze sedmi na pět bodů. K tomu má vzájemný zápas k dobru.

Naopak situace Sparty nadále zůstává alarmující. Před zápasem trenér Pavel Hapal připomínal, že každý v tabulce ztrácí a hráči jsou si vědomi, že ve hře jsou evropské poháry. Využít remízy třetí Olomouce, čtvrtého Jablonce a prohry pátého Liberce však Pražané nedokázali.

A tak jim i po 24. kole patří šesté místo a vítězem je Slavia.