Jakub Dvořák
15. dubna 2018 • 20:36

Vítězem kola je Slavia! Plzeň se Spartou se rvaly, ale smějí se v Edenu

Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější
Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy

Byl to šlágr se vším všudy. Nedělní souboj Plzně se Spartou (2:2) nabídl fanouškům strhující podívanou, avšak bez vítěze. Urvat tři body na svoji stranu se nepovedlo ani jednomu ze zúčastněných, a tak největší radosti si po utkání užili v táboře Slavie. Díky ztrátě Západočechů stáhli jejich náskok ze sedmi na pět bodů a vzájemný zápas se blíží.

První minuty patřily ve Štruncových sadech jednoznačně Letenským. Ani ne po čtvrthodině vedli po trefách Kadlece a Plavšiče 2:0. Domácí byli zralí na ručník. Bylo znát, že dvě rychlé rány od sparťanů nečekali a zacloumalo to s jejich psychikou.

Jenže ani Sparta neumí nakládat s náskokem, byť dvougólovým. Na jaře o tom přesvědčila již několikrát a jinak tomu nebylo ani v neděli. Ještě do konce prvního poločasu se nechala zahnat před vlastní branku a byla jen otázka času, kdy Plzeň obrannou linii pokoří. Stihla to ještě před koncem poločasu a vyrovnání přišlo záhy po začátku toho druhého.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:2. Hosté neudrželi náskok, srovnal Hořava
720p 360p

Na koni v tu chvíli měli být domácí, ale ani oni neprokázali zabijácký instinkt, který je na podzim zdobil. Pavel Vrba dokonce přidal na síle v útoku, když poslal do hry zkušeného Marka Bakoše, ale plzeňský srdcař viktoriány strhnout nedokázal.

A Sparta? Ta za celý zápas vyslala na branku Matúše Kozáčika dvě přímé střely, z toho jedna byla gólová. Ani s tím se nedá pomýšlet v Plzni na tři body.

Ve finále tak největší radost mohli mít v kabině Slavie, která měla sice volno, ale díky dalšímu zaváhání lídra ligy stáhla náskok na první místo ze sedmi na pět bodů. K tomu má vzájemný zápas k dobru.

Naopak situace Sparty nadále zůstává alarmující. Před zápasem trenér Pavel Hapal připomínal, že každý v tabulce ztrácí a hráči jsou si vědomi, že ve hře jsou evropské poháry. Využít remízy třetí Olomouce, čtvrtého Jablonce a prohry pátého Liberce však Pražané nedokázali.

A tak jim i po 24. kole patří šesté místo a vítězem je Slavia.

To byla mela! Nita po gólu schoval míč pod dres, Krmenčík se do něj pustil
720p 360p

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.