Jakub Dvořák
18. května 2022 • 20:15

Bez systému, bez plánu a bez hladu. Jak vlastně chtěla Sparta uspět?

Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň – Zlín 3:0. Viktoriáni roli favorita zvládli, dva góly Šulce i parádní trefa Mosquery
ZIMÁK SPECIÁL: Mrázek ať je na MS jedničkou. Budeme chtít Ludviga?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ptáte se, jak chtěla Sparta na Slovácku uspět? Nejste sami. Jestliže Pražané po vyhraném derby sršeli optimismem, finále MOL Cupu je znovu vrátilo na zem. V Uherském Hradišti hrálo epesní fotbal jen jedno mužstvo – to vítězné.Svědíkův soubor zněl jako léty vyladěný orchestr: měl jasný plán, propracovaný systém a nervozitu zaháněla touha vyhrát. Stát se skutečnými šampiony.

Ze strany poraženého, jenž má daleko větší rozpočet, tím pádem i možnosti a pochopitelně i ambice, ani jedno nešlo rozeznat. Hostující záloha byla z kvapíku, který rozjížděli Sadílek a spol., zralá na ručník. Nebýt – v sezoně často kritizovaného – Milana Heči, odvezli by si sparťané snad ještě větší příděl než na podzim v ligovém utkání (4:0).

Sami branku Filipa Nguyena ohrozili pouze dvakrát (!) za celý zápas. Poprvé, když z dobrých 25 metrů napřáhl Ladislav Krejčí II. A podruhé, když se znovu mimo vápna opřel do míče Dávid Hancko a trefil výstavní gól.

Jinak nic! Defenziva třicátníků, již velí 37letý Michal Kadlec, který odkráčel ze Sparty jako nepotřebný, si namazala mladou letku na chleba.

Takže jak chtěli rudí uzmout trofej? Přes vyhaslá křídla, jež se na jaře trápí? Přes slabé beky, kteří takřka vůbec nepodporovali útok? Nebo přes střed, který si nedokázal poradit s živelností domácích?

Nejproduktivnější sparťan sezony Adam Hložek zůstal na hřišti jako sám voják v poli - mohl se rozkrájet a stejně nic. Propracovaný systém, na němž moravský celek léta dřel, sám svou výjimečností prostě nezboří.

A to tak nějak vypovídá o fotbalu Letenských asi nejvíc.

Slovácko - Sparta: Kadlec nechtěl hrát kvůli psům u lajny
Video se připravuje ...

Góly

Domácí: 11. Jurečka, 33. Reinberk, 43. Reinberk

Hosté: 42. Hancko

Sestavy

Domácí: Nguyen – Reinberk (46. Tomič), Hofmann, Kadlec /C/, Kalabiška – Daníček, Sadílek (90+3. Šimko) – Petržela (67. Holzer), Havlík, Jurečka (85. Vecheta) – Cicilia.

Hosté: Heča – Suchomel (68. Minčev), Vitík, Hancko, Højer (68. Dočkal) – Krejčí ml. /K/, Souček (46. Sáček) – Pešek, Karabec (46. Haraslín), Hložek – Čvančara.

Náhradníci

Domácí: Borek, Šimko, Tomič, Holzer, Ljovin, Kohút, Vecheta

Hosté: Holec, Vydra, Sáček, Dočkal, Pavelka, Haraslín, Minčev

Karty

Domácí: Petržela

Hosté: Suchomel, Čvančara, Dočkal

Rozhodčí

Szikszay – Nádvorník, Hájek

Stadion

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

Návštěva

7991 diváků

Vstoupit do diskuse
5
Články odjinud


Články odjinud