Plzeň = tým do pohody? Ani to už neplatí, ukázalo se v Mladé Boleslavi

6
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

O vicemistrovi se právem traduje, že nemá psychicky silný a odolný tým a nezvládá tak zápasy, které se pro něj nevyvíjejí dobře. Rozuměj tedy především takové, v nichž inkasuje jako první. V Mladé Boleslavi (2:2) však Viktoria nevyhrála ani utkání, v němž šla už ve 4. minutě do vedení a vše jí hrálo do karet. Místo vzývaného jarního zlepšení se projevil nový a hodně znepokojující trend.

Přání oslavit den svatého Valentýna vítězstvím Plzni nevyšlo. V Mladé Boleslavi nakonec byla ráda za bod, který jí zajistil mazáckou hlavičkou náhradník Lukáš Matějka v 86. minutě. Což je samozřejmě pro ambiciózní tým málo. Hodně málo.

Po tragickém podzimu, podtrženém devátou příčkou, mluvili generální manažer Plzně Adolf Šádek i trenér Adrian Guľa o nutnosti rychlého a evidentního zlepšení.

Jenže to se zatím na jaře nekoná. Viktoria ztratila ve třech z pěti dosavadních utkání v roce 2021 a nadále se motá ve středu tabulky.

V Mladé Boleslavi navíc červenomodří nezvládli ani zápas, v němž šli rychle do vedení, a měli tak pro svůj kombinační styl založený na držení míče ideální podmínky. Jenže další příležitosti nevyužili, místo aby dění na hřišti kontrolovali, pustili domácí zpět do hry – a nakonec zachraňovali hubený bod.

To je hodně znepokojující trend. A důvod k zamyšlení. Pro Guľu i jeho nadřízené.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 2:2. Matějka zachránil hosty gólem v závěru

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Domácí: 22. Ladra, 58. Michal Škoda

Hosté: 4. P. Šulc, 86. L. Matějka

Domácí: Jakub Diviš – Douděra (74. Jakub Klíma), D. Šimek, Křapka (C), Preisler – Pech, Dancák – Malínský, Ladra (81. Drchal), Zmrhal (78. Skalák) – Michal Škoda (78. Takács).

Hosté: Staněk – M. Havel, Míka, Brabec (C), Limberský (72. L. Matějka) – Bucha (66. Mihálik), Kalvach, P. Šulc – Ba Loua (18. Kayamba), Ondrášek (66. Beauguel), Falta.

Domácí: Šeda, Drchal, Budínský, Takács, Mašek, Skalák, Klíma

Hosté: Hruška, Kayamba, Beauguel, Mihálik, Matějka, Hranáč, Káčer

Domácí: Dancák, Takács

Hosté: Limberský, P. Šulc, Mihálik, Kayamba