Další smutný příběh. Rada má kus pravdy, video kastruje rozhodčí

4
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Byla to scénka jak z filmů Miloše Formana. Sudí Miroslav Zelinka se během sobotního zápasu Pardubic s Českými Budějovicemi vydal pro rozhřešení k monitoru, jenže obrazovka zůstala černá. Než padlo rozhodnutí, mrzli rozhicovaní hráči osm minut a technologie VAR napsala ve FORTUNA:LIZE další smutný příběh. Přitom úplně zbytečně.

V jednom měl Petr Rada při své středeční litanii po utkání MOL Cupu Sparta-Jablonec (4:3) pravdu – čeští rozhodčí zneužívají VAR jako svou berličku. Místo, aby třeba penaltu nařídili sami, nechají si ji alibisticky poradit od kolegy na dálku.

Hrubě řečeno – s technologií v zádech ztrácejí koule.

Viz Miroslav Zelinka, bývalý mezinárodní rozhodčí a druhý nejzkušenější muž na prvoligové listině. Byť měl v sobotním utkání Pardubice-České Budějovice (3:3) ideální výhled a faul Lukáše Havla na Tomáše Solila byl zjevný i z hlavní tribuny, pokutový kop na první dobrou za něj neodpískal. Netroufl si. Učinil tak až na popud kolegy od videa Víta Ondráše.

Pardubice – České Budějovice: Solil byl poslán k zemi, čekalo se na rozhodnutí VARu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Vinou poruchy monitoru pak přezkum banální situace trval neúnosných osm minut. Poruchu přitom neodstranil ani technik, který zoufale přepojoval kabely. Zelinka nakonec musel vzít improvizovaně zavděk pohledem do televizní kamery.

Zákon schválnosti zafungoval.

Domácí: 27. Solil, 50. Vacek, 71. Cadu

Hosté: 45. Hora, 57. L. Havel, 87. Čolić

Domácí: Letáček – D. Kostka, Hranáč, Toml, Cadu – Jeřábek (C) – Huf (80. P. Černý), Vacek, Solil, Jakub Rezek (58. Lupač) – L. Matějka (80. Akosah-Bempah).

Hosté: Vorel – Čolić, Králik (C), P. Novák (59. Skovajsa), L. Havel – Hora, Hellebrand (87. Hais) – Van Buren, Michal Škoda (90+4. Čavoš), Mršić – Mihálik.

Sudí Miroslav Zelinka v utkání Pardubic s Českými Budějovicemi

Pardubice – České Budějovice: Cadu penaltu proměnil a Východočeši opět vedou, 3:2