Ne tenis, to HLAVA vynáší Rafaela Nadala do absurdních výšek | iSport.cz
Jan Jaroch
9. června 2014 • 13:33

Ne tenis, to HLAVA vynáší Rafaela Nadala do absurdních výšek

Autor:
Rafael Nadal ukázal neskutečnou psychickkou odolnost
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Můžete si lámat hlavu, co je v dnešním sportovním světě nejtěžším úkolem. Stejně jako já možná nepřijdete na nic obtížnějšího, než porazit Rafaela Nadala na Roland Garros. Devět titulů, zápasová bilance 66:1. Tohle nejsou již ani čísla, která v člověku budí nevěřícný úsměv. Španěl se dostal do naprosto absurdních sfér, kam už možná nikdo nevkročí.French Open bylo před érou býka z Manacoru známé jako nejnevyzpytatelnější grandslam, kde se nejčastěji prosazují překvapivý vítězové, a nikdo nemá nic jisté.

V poslední dekádě jde však o trunaj, na kterém se hraje jen o druhé místo. Jen pro srovnání: jestliže za posledních 10 let mělo French Open jen dva mužské šampiony, mezi dámami ho vyhrálo sedm různých tenistek.

Se vší úctou k Martině Navrátilové: vyhrát devětkrát Wimbledon je menším počinem než stejný počet titulů posbírat při antukovém grandslamu. Historie ukazuje, že kdo umí hrát na trávě, bude v All England Clubu vždy vyčnívat. Na antuce si však musíte svou kořist urvat silou vůle, potit krev a nikdy neumdlévat.

Přes všechno tenisové nadání a hru jako dělanou na oranžovou hlínu, jsou toto přesně vlastnosti, které dělí Nadala od zbytku světa. Hlavu má tak silnou, že byste s ní mohli štípat dříví. A krev potí s takovou oblibou, až by ho člověk podezíral z masochismu.

Věčné obavy a pochyby mu zase nedovolí nikoho podcenit a ani na moment neztratí na kurtu koncentraci. Pokud by prostě někdo tesal sochu tenisového bojovníka, nemůže být předobrazem nikdo jiný.

Je starou známou pravdou, že Nadal udělal umění především z toho, jak vyhrávat zápasy. Nikdo neumí na kurtu řešit problémy tak jako on. French Open 2014 mělo být rokem, kdy Mallorčan padne za oběť nájezdu Novaka Djokoviče. I jednu z nejtěžších tajenek kariéry vyřešil Nadal po svém. Zůstal silný až do konce, zatímco protivník se zlomil. 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud