Ne tenis, to HLAVA vynáší Rafaela Nadala do absurdních výšek | iSport.cz
Jan Jaroch
9. června 2014 • 13:33

Ne tenis, to HLAVA vynáší Rafaela Nadala do absurdních výšek

Autor:
Rafael Nadal ukázal neskutečnou psychickkou odolnost
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní
Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Můžete si lámat hlavu, co je v dnešním sportovním světě nejtěžším úkolem. Stejně jako já možná nepřijdete na nic obtížnějšího, než porazit Rafaela Nadala na Roland Garros. Devět titulů, zápasová bilance 66:1. Tohle nejsou již ani čísla, která v člověku budí nevěřícný úsměv. Španěl se dostal do naprosto absurdních sfér, kam už možná nikdo nevkročí.French Open bylo před érou býka z Manacoru známé jako nejnevyzpytatelnější grandslam, kde se nejčastěji prosazují překvapivý vítězové, a nikdo nemá nic jisté.

V poslední dekádě jde však o trunaj, na kterém se hraje jen o druhé místo. Jen pro srovnání: jestliže za posledních 10 let mělo French Open jen dva mužské šampiony, mezi dámami ho vyhrálo sedm různých tenistek.

Se vší úctou k Martině Navrátilové: vyhrát devětkrát Wimbledon je menším počinem než stejný počet titulů posbírat při antukovém grandslamu. Historie ukazuje, že kdo umí hrát na trávě, bude v All England Clubu vždy vyčnívat. Na antuce si však musíte svou kořist urvat silou vůle, potit krev a nikdy neumdlévat.

Přes všechno tenisové nadání a hru jako dělanou na oranžovou hlínu, jsou toto přesně vlastnosti, které dělí Nadala od zbytku světa. Hlavu má tak silnou, že byste s ní mohli štípat dříví. A krev potí s takovou oblibou, až by ho člověk podezíral z masochismu.

Věčné obavy a pochyby mu zase nedovolí nikoho podcenit a ani na moment neztratí na kurtu koncentraci. Pokud by prostě někdo tesal sochu tenisového bojovníka, nemůže být předobrazem nikdo jiný.

Je starou známou pravdou, že Nadal udělal umění především z toho, jak vyhrávat zápasy. Nikdo neumí na kurtu řešit problémy tak jako on. French Open 2014 mělo být rokem, kdy Mallorčan padne za oběť nájezdu Novaka Djokoviče. I jednu z nejtěžších tajenek kariéry vyřešil Nadal po svém. Zůstal silný až do konce, zatímco protivník se zlomil. 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze