Jan Jaroch
26. května 2015 • 12:44

Hvězda a dělník. Bojovník Štěpánek se nenechá snadno ulovit

Autor:
Radek Štěpánek vyzve ve druhém kole French Open Tomáše Berdycha
TOP VIDEA
Šatna mistrovské Komety: Komu se říká paní modelka? Kdo je hokejový fanatik a kdo největší srdcař? Šatna mistrovské Komety: Komu se říká paní modelka? Kdo je hokejový fanatik a kdo největší srdcař?
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdyby se dávaly body jen za „hvězdnost“, nemusí Radek Štěpánek na kurt proti Tomáši Berdychovi ani chodit. Na tak opačných pólech tenisové hierarchie se ti dva teď pohybují. Snad ještě nikdy mezi nimi nebyl rozdíl tak propastný.Berdych vzhlíží na tenisový svět z výšky svého životního čtvrtého místa, první kolo si zahrál na pečlivě naleštěném dvorci Suzanne liv Lenglenové, druhém největším v areálu.

Přišel na něj v tričku a zelené bundě střižené jako sako, ze takové svého času nosil na rozehrávku ta Roger Federer ve Wimbledonu. V boxu ho hnali přítelkyně, fyzioterapeut, kondiční a tenisový trenér i agent. Když dorazil mluvit mezi novináře, provázeli ho dva zřízenci z ATP, rozprávěl v angličtině i češtině.

To Radek Štěpánek se rozvalil v koženém křesle, jež stojí v hale, odkud se vstupuje do místností pro tiskovky. Jako dělník z tenisového podpalubí svoji nedostal. Právě slezl z kurtu číslo 14, jenž stojí u plotu a má pouze po jedné delší straně tribunku pro diváky. Seděl mezi nimi jen kondiční trenér Marek Všetíček, jediný tenisový pomocník, jehož s sebou v Paříži má.

Zatímco Berdych mluvil o jejich středečním zápase s nadhledem žhavého favorita, Štěpánek vyprávěl zaníceně. Bylo cítit, co pro něj, nejstaršího muže v pavouku Roland Garros, další velký zápas kariéry znamená. Motto duelu je jednoznačné. Všichni čekají, že ho rozjetý Berdych sežere zaživa.

Je to pravděpodobný scénář, Štěpánek však vlastně prohrát nemůže. Právě ve 36 letech uskutečňuje nejtěžší návrat své kariéry a včerejší triumf nad Chorvatem Ivanem Dodigem je malým happy endem. A má šanci i na ten velký. „Ještě se tady uvidíme,“ mrkl na mě spiklenecky, když jsme se loučili. Tenhle hladový vlk se nenechá jen tak snadno ulovit, i když tomu vše nasvědčuje.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze