Problémy v přípravě nebyly náhodné. Němci proti Mexiku strašně zklamali | iSport.cz
Jan Malý
17. června 2018 • 22:00

Problémy v přípravě nebyly náhodné. Němci proti Mexiku strašně zklamali

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špatné výsledky a hra v přípravných zápasech nebyly náhodné. Vstupní utkání Němců na mistrovství světa proti Mexiku odhalilo velké problémy ve hře obhájců titulu a naznačilo, že letité pravdy o tom, že Němci jsou turnajové mužstvo, které umí formu vyladit na správný čas, tentokrát nemusejí platit. Výběr trenéra Joachima Löwa zaslouženě prohrál 0:1.Němci proti Mexiku? Bez šance, bez nápadu, bez pohybu, bez jistoty, bez jiskry. Tým, který patří mezi hlavní favority ruského šampionátu, ve svém prvním zápase strašně zklamal. Samozřejmě, Němci jsou mužstvem, které se pořád může zmátořit, rozjet a dojít hodně daleko, ale předpokladů pro takové vzepjetí nyní moc není.

Hra Německa není v posledních měsících přesvědčivá a svižná, pryč je dominance, se kterou toto mužstvo například před necelými dvěma lety vycvičilo Česko.

Proti Mexiku se nedařilo snad nikomu, stopeři byli nejistí, Toniho Kroose soupeř dobře pokryl, Thomas Müller moc kazil, Mesut Özil byl nevýrazný. Hráči, kteří mají být lídry, propadli a ostatní se přidali.

Otázkou zůstává, jak na mužstvo může doléhat aféra, když se Özil a Ilkay Gündogan setkali s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, což v Německu vyvolalo pobouření a přineslo velkou kritiku obou hráčů. Všichni se dušovali, že to vliv žádný nemělo.

Teď v tomto směru přijde další zkouška, protože se dá čekat, že na Özila se povalí za kombinaci setkání s Erdoganem, následného mlčení a tristního výkonu proti Mexiku nový proud kritiky.

Největší zkouška ale čeká Němce na hřišti. Nepostoupit do osmifinále mistrovství světa ze společnosti Mexika, Švédska a Jižní Koreji by byla, při veškerém respektu ke všem soupeřům, ostuda. Kouč Löw aby začal čarovat. Favority na zlato po výkonu proti Mexiku už Němci nejsou.

  

 
Články odjinud


Články odjinud