Volání po zákazu rally? Zeman předvedl ukázku demagogie | iSport.cz
Jiří Uhlíř
9. května 2013 • 14:58

Volání po zákazu rally? Zeman předvedl ukázku demagogie

Prezident  Miloš Zeman by rád zakázal v Česku rally
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident Miloš Zeman nemá rád novináře, ale ti sportovní, mu prý nevadí. Teď si však proti sobě poštval motoristicky zaměřené kolegy, a vlastně také celou domácí rally komunitu. Jeho výroky o tomto sportu byly neprofesionální, demagogické.Diváci sportovních přenosů rally prý nabudou přesvědčení, že i oni jsou mistři světa a mohou jezdit stejně… Nesmysl! Po shlédnutí filmu Superman přeci nevyskočím z okna a nezačnu létat. Rally nabízí určité vybití na zabezpečených erzetách, pokud závodníci neudělají chybu. V provozu jsou piloti poté klidní.

Ano, loňské nehody byly tragické, velmi smutné. V některých z nich ale opravu došlo k chybě diváka – přece si také nestoupnete k dálnici.

Zrušení tradičního sportu, který má velkou diváckou základnu (Barum rally je nejnavštěvovanější sportovní události v Česku) je opravdu lidovým řešením. Zrušit sport, ve kterém se úspěšně angažuje česká značka Škoda, by bylo krokem značně nepromyšleným.

Pane prezidente, udělejte si příště lepší rešerši. Sám jste tvrdil, že nejste všeználek a že se obklopíte experty. Slovo zákaz je totiž hodně silné!

Témata:  sport, motorismus, rally, zeman
 
Články odjinud


Články odjinud