Bílkův tah se Sýkorou. Kouč přečetl soupeře a pomohl týmu k bodům

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Plzeň měla v úvodu na Dynamu co dělat, aby ustála nebezpečné ataky domácích. Trenér Michal Bílek o poločase zvýšil hlas a řízl do sestavy. Na plac vyslal novice Holíka a Sýkoru vysunul na podhrot. Trefil bingo – plzeňský univerzál rozjel akci, která vyústila ve vítěznou hlavičku Pavla Buchy.

Sýkora předvedl, kde je v sestavě jeho pravé místo. Na kraji obrany, kde zaskakoval proti Spartě a v Budějovicích odkopal první poločas, si odvedl své. Mnohem platnější je ale v sestavě výš, jeho role je spíš zlobit soupeřovu defenzivu, než bránit útočníky.

Proti Dynamu navíc hlídal nejlepšího hráče domácích. Mick van Buren dělal západočeské defenzivě velké problémy, v soubojích s drobnějším Sýkorou využíval nejen rychlost, ale především větší sílu, důraz a tah na branku.

Zkušený Bílek to z lavičky brzy pochopil. Když Plzeň přežila první poločas, neváhal a zavelel ke změnám. Z placu sundal Aleše Čermáka, Sýkoru vytáhl na podhrot, k Van Burenovi na levý kraj obrany postavil důraznějšího a defenzivnějšího Milana Havla. Na pravý kraj z náhradníků poslal Libora Holíka, který po bleskovém nástupu z Jablonce stihl s týmem jen dva tréninky.

Bílkovi poločasový tah vyšel. Plzeň se po pauze srovnala, seskupila defenzivní řady a výrazně zkrotila domácí choutky. Navíc po Sýkorově akci odcentroval Mosquera na hlavu Pavla Buchy, který utkání rozhodl.

Tři plzeňské body jdou tentokrát z velké míry i za trenérem - Bílek na jihu Čech rychle zareagoval a díky jeho odvaze Západočeši v sobotu večer hurónsky slavili. Všichni si dobře uvědomovali, co tři body z náročné jihočeské půdy znamenají.

Sparta tam ztratila remízou 0:0, zato Plzeň těžkou zkoušku zvládla. Z podobných ubojovaných výsledků se rodí celkové pořadí v tabulce. Před nedělními zápasy vévodí FORTUNA:LIZE opět plzeňská Viktoria. Tým sice nepředvádí extra líbivé kousky, ale vyhrává. A momentálně ční i nad pražskými rivaly, o nichž se v souvislosti s titulem hovoří nejvíc.

České Budějovice - Plzeň: Bucha přesnou hlavičkou k tyči posílá Viktorii do vedení, 0:1!