Jonáš Bartoš
4. srpna 2023 • 11:35

Balkán na hřišti i od Plzně. Trávník jako z okresu je pro Evropu ostudou

Vstoupit do diskuse
11
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Singhateha chce půlka ligy, kdo by mohl nahradit Haraslína? Tekijaški do Prahy?
Rulík poprvé obšírně o případu Zacha: A chce Hertla na MS?
VŠECHNA VIDEA ZDE

BLOG JONÁŠE BARTOŠE | Sledovat závěr plzeňského snažení v Kosovu chtělo pevné nervy. Zkušená Viktoria si nejprve zbytečně nepohlídala konec, aby po více jak dvaceti! minutách nastavení přeci jen přetlačila bojovného soupeře. Soupeře provokujícího, simulujícího a využívajícího hrbolatý trávník, za jaký by se styděli i správci hřišť na českých okresech. Evropské poháry si zasluhují mnohem lepší terény, byť velké týmy si při cestě za úspěchy musí poradit s čímkoliv.Rafiu Durosinmi dostal balon do sítě. Konečně! Plzeň se po více jak 75 minutách trápení v Kosovu (a před týdnem celém zápase v Plzni - 0:0) dočkala. Zbývalo dotáhnout závěrečnou pasáž, pohlídat si postup přes tým, který do té doby většinu času zalezlý bránil a zdržoval.

Jenže ne, Viktoria si nechala hloupě srovnat. Podobně jako o víkendu v lize s Hradcem (1:1), kdy o výhru přišla také po fatálním zaváhání na konci. Proti Dritě dostala ještě jednu šanci a tentokrát Erik Jirka poslal z penalty mužstvo ke kýženému postupu.  

Koubkův soubor měl v pravém balkánském pekle nakonec kliku. Divoký „balkán“ ale Plzeň předvedla i ve svém výkonu. Prošpikovala ho zbytečnými chybami i znovu dlouho bezzubou koncovkou. Většině utkání chybělo mnohem víc kvality, přesnosti v kombinaci. Navíc vzadu přišly zcela zbytečné chyby, po kterých se soupeř dostal na koně.

Plzni tentokrát kazil ofenzivní snahy hrůzný terén. Také z televizní obrazovky byla na trávníku vidět místa, která se s trávou dlouho nepotkala. K tomu hrboly a někde naopak měkká místa. Ideální pro boření a vyčkávání v pevném bloku, naopak šílenost pro kreativní tým, co dobývá branku. „Bylo to strašný,“ shrnul za celý tým stoper Robin Hranáč.

Na podobném terénu by se neměly hrát zápasy ani okresního přeboru, natož důležité kvalifikační řežby o pohárovou Evropu.  Přičteme-li k tomu dvojnásobné vypadnutí světel, z něj plynoucí více jak dvacetiminutové nastavení a drama v závěru, zápas naservíroval opravdové balkánské menu.

Plzni hrozil průšvih, nakonec s vypětím všech sil splnila úkol a může klidněji dýchat před dalšími zápasy, které tým v rychlém sledu čekají v následujících týdnech.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
11
Články odjinud


Články odjinud