Dostihový paradox. Trefí se Nagano Gold jako Svoboda na olympiádě? | iSport.cz
Květoslav Šimek
6. října 2019 • 11:51

Dostihový paradox. Trefí se Nagano Gold jako Svoboda na olympiádě?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští dostihoví fanoušci už pomalu dostávají horečku jménem Velká pardubická. Událost pro masy, dostihový svátek s fantastickou historií. Co příští neděli v Pardubicích ukáže ekipa Josefa Váni ve 129. ročníku? Vyhraje Jan Faltejsek pošesté? Co se stane na Taxisu? Velká pardubická je událost.Na druhou stranu, ještě větší dostihová událost nechává paradoxně drtivou většinu fandů Velké pardubické v klidu. V Ceně Vítězného oblouku ve Francii se teprve počtvrté v historii představí kůň z českého tréninku. Pětiletý hnědák Nagano Gold (Syndikát V3J) od trenéra Václava Luky mladšího. Pecka!

Pro porovnání stačí jediný argument, kterému rozumějí všichni. Ve Velké pardubické se letos běží o 5 milionů korun. V Paříži je v hlavním dostihu ve hře takřka 130 milionů korun. Už jen účast českého zástupce je obrovský úspěch.

V legendárním Qatar Prix de l’Arc de Triomphe, jehož se letos běží 98. ročník, se zatím představili pouze tři koně z českého tréninku. Bělouš Meandre od trenéra Arslangireje Šavujeva byl v roce 2013 desátý, Mikhail Glinka v roce 2012 od stejného trenéra třináctý a derby vítěz Tullamore od Zdeno Koplíka v roce 2009 šestnáctý.

Nagano Gold, pro jehož jméno byl inspirací hokejový zázrak v Naganu 1998, je před startem v Paříži vnímaný zhruba podobně jako parta trenéra Ivana Hlinky. Favorité jsou jinde. Famózní klisna Enable se například pokusí o historický hattrick, tři koně přilétli z Japonska.

Jak ale říkal trenér Hlinka: „Hlavně se z toho nepos...!“ A kdo ví, třeba se Nagano Gold v Ceně Vítězného oblouku trefí jako Petr Svoboda ve finále v Naganu. A i kdyby tým kolem trenéra Luky zlato nepřivezl, i tak dělá Nagano Gold svému jménu čest.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud