Rozhodčí nemůže nasazovat jeden člověk. Kéž bychom našli svého Collinu | iSport.cz
Ladislav Vízek
25. července 2018 • 17:21

Rozhodčí nemůže nasazovat jeden člověk. Kéž bychom našli svého Collinu

TOP VIDEA
Přímo z Wembley: Bezduchá mísa, nebo nová legenda? Podívejte se do útrob stadionu i na český trénink Přímo z Wembley: Bezduchá mísa, nebo nová legenda? Podívejte se do útrob stadionu i na český trénink
SE SIMONOU...: Limberského snoubenka a její barber shop. Kdo tam chodí? SE SIMONOU...: Limberského snoubenka a její barber shop. Kdo tam chodí?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liga začala zajímavě, při pohledu na tabulku jsem si myslel, že je konec sezony. První Slavia, druhá Plzeň, třetí Sparta. Takhle nějak by to mělo být i na konci. Jen mám dojem, že první dva týmy Spartě odskočej. Jsou lepší, na Letný mají pořád problémů až nad hlavu. Kdyby Opava měla větší individuální kvalitu, odvezla si nějaké body. Každopádně první kolo se mi líbilo, padaly góly. Jen houšť a větší kapky.Nemohl jsem si nevšimnout, že v komisi rozhodčích to vře. Petr Mlsna má pravdu, že jeden člověk nemůže nasazovat rozhodčí. Dělá to nějakej Wilczek, snad s pověřením Pepy Chovance. Copak to je normální? Takhle má fungovat komise? Není to v pořádku. Navíc jsem slyšel, že Wilczek je tam dosazenej od jistýho pana místopředsedy svazu…

A to není všechno. Setkal jsem se s názorem, že Plzeň je zase chráněná, což ostatně podpořil výkon rozhodčího Fraňka na Dukle. Ukončit poločas, když jde Dukla za stavu 1:0 do brejku tří proti dvěma, je hodně zajímavé. To už vyžaduje značnou dávku loajality k mistrovi, jinak si to neumím vysvětlit.

Jsem přesvědčený, že Plzeň letos nikdo nezařízne. Viktorka prostě musí mít ve vedení svazu hodně dobře usazeného člověka, že jo? A my víme, kdo to je, jen jeho jméno nechci vyslovovat. Vždyť ho stejně každý zná.

Za předchozí Listkiewiczovy vlády byl klid. Jen co odešel, vylézají na povrch první kauzy. A dokonce ještě před startem soutěže. Komise rozhodčích absolutně není připravená, hádají se tam dvě křídla, vztahy panují šílený. Přitom je to jedna z nejdůležitějších instancí v lize. Má dělat soutěž poctivou, místo toho její kroky a obsazení každý zpochybňuje.

Zase je v tom bordel. Když to řídil Polák, tak jsme o rozhodčích skoro nevěděli, fungovalo to, nekalosti neměly prostor.

Musím pochválit sudího Královce, jak se zachoval na Spartě. Videorozhodčí mu poradil, ať píská desítku. Proboha proč? Vždyť to byl jasnej nesmysl. Bek Opavy odkopl míč, Rumun Chipciu přišel do souboje pozdě a soupeř, jak dokončoval pohyb, mu přišlápl nohu. Kdo hrál někdy fotbal, potvrdí, že tohle písknout by byla absolutní blbost.

Video v akci! Hlavní rozhodčí Pavel Královec řešil jeden ze zákroků v pokutovém území Opavy i na videuVideo v akci! Hlavní rozhodčí Pavel Královec řešil jeden ze zákroků v pokutovém území Opavy i na videu

Královec to vyřešil naprosto sebevědomě a správně. Smekám před ním, že nepodlehl tlakům a stál si i po zhlédnutí videa za svým rozhodnutím. Je vidět, že píská venku a nenechá se ničím ovlivnit.

Je třeba říct, že Pepik Chovanec nezačal dobře, přitom ho znám jako fajnového razantního kluka. Ale tuhle práci nikdy nedělal, je to pro něj těžké, navíc toto specifické prostředí nezná.

Komisi má řídit nějakej renomovanej, spravedlivej a poctivej rošťák. Ten by to uměl daleko víc, znal by prostředí. Pepa tam byl nahozenej, ale vzal to, protože to je zajímavej flek.

Český fotbal si měl už dávno najít svého Pierluigiho Collinu. Mohl jím být pan Krondl, ale je politicky neprůchodnej. To je pak těžký.

PĚTKA: Pavel Vrba chtěl pochvalu od deníku Sport, a tak je trenérem kola
720p 360p

ČÍSLA KOLA: Slavia rozdrtila Olomouc ve vzduchu. Matoušek je obrovská naděje
720p 360p

TOP góly 1. kola: Jindřiškův volej a nechytatelné rány Stocha a Květa
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud