Koudelka je jako Neo z Matrixu, letos bude fanoušky bavit | iSport.cz
Martin Hašek
24. listopadu 2014 • 13:48

Koudelka je jako Neo z Matrixu, letos bude fanoušky bavit

Roman Koudelka bude českým lyžařským esem.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Začínal jako hromádka neštěstí, před rokem kvůli potížím s krční páteří pomalu nemohl pohnout hlavou. Teď je z Romana Koudelky usměvavý Roman a na jeho smích si zvykejte. Jeho nedělním vítězstvím v Klingenthalu začala zima, v níž se z nadějného skokana stane české lyžařské eso.Rakušan Stefan Kraft byl v neděli s druhým místem spokojen, protože o první se podle něj vůbec nehrálo. Jasným pánem celého víkendu byl Roman Koudelka. Po skvělých show v kvalifikaci, týmové soutěži i tréninkových skocích v klíčovém momentu ustál tlak v pozici favorita a po prvním kole zůstal v boji o triumf. A ve finále pak po něm hrábl s chladnou hlavou šampiona.

Kdo by to před lety řekl do mladíka, který se z nervozity na věži doslova třásl. Koudelka byl od šestnácti let byl ve světové špičce, prožil si i bídné sezony a vloni navíc zdravotní šok, který ho na prahu olympijské sezony znenadání poslal do postele, chvíli dokonce s obavami o život.

Teď se na své dřívější problémy dívá s nadhledem vyvoleného Nea, když rozluštil kód Matrixu. Přerod začal už loni v prosinci, kdy se skokan odhodlal řešit svou situaci s psycholožkou Zdeňkou Sládečkovou. Pokračoval jarním comebackem zakončeným šestým místem na leteckém šampionátu v Harrachově. V létě pak do příběhu přesně zaklapl návrat rakouského trenéra Richarda Schallerta, Koudelkova dlouhodobého guru.

Po vítězství v Klingenthalu patří Koudelkovi žlutý dres vedoucího závodníka Světového poháru. Rád by ho udržel až do posledního závodu v Planici, jak se to povedlo před devíti lety Jakubu Jandovi. Vůbec to není fantasmagorie.

Koudelka teď nemá žádné hranice. Konkurence je sice tradičně tvrdá. V současnosti však nikdo neskáče tak jistě jako on. Navíc má Koudelka v Schallertovi špičkového experta s přístupem k rakouského technologickému know-how, a taky zkušenějšího než před lety, kdy kouč v Česku svou mezinárodní kariéru začínal.

Vytáhněte ze šuplíků vítězné fotky Rašky, Ploce, Parmy, Sakaly, Matury či Jandy a na tablu udělejte místo. Koudelka se už postará, aby skokanská euforie v Česku zase ožila.

 

MS v ragby

 

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Program play-off Speciál k MS Pravidla a slovník pojmů

Články odjinud


Články odjinud