Houska, Falta, Pilař… Sigma oslnila a má v Evropské lize na postup | iSport.cz
TOP VIDEA
Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní zkušenosti jsou fajn, často pomůžou. Ale dají se nahradit, což dnes Olomouc proti Kajratu Almaty předvedla. Pro většinu borců to byl první velký zápas na evropské scéně - a žádný z nich se nesesypal. Pochopili, že k úspěchu dojdou tak, že nic ze svých herních zásad měnit nebudou. Prostě to zkusili tak jako proti Plzni či Karviné…a ono to šlo.Šablonovitý herní systém, běhání, vysoký presing, součinnost řad, bojovnost na nejvyšším levelu. Tohle vše Sigma investovala, aby se přiblížila postupu do 4. předkola Evropské ligy, kde by na ni nejspíš čekala fotbalová slavnost se španělským gigantem FC Sevilla. Jílkovi svěřenci se vydali správným směrem, první zápas patřil jim. Navzdory výpadku v závěrečných minutách.

Nepodceňujte tyhle Kazachy, byť se to nabízí. Kajrat Almaty je klub, který je ekonomicky úplně jinde než Olomouc. Má velmi dobré cizince, zatímco Sigma jede ve stylu: „Co si nevychovám, to nemám.“ To a priori neznamená, že mám nižší kvalitu.

Viděli jste, co si dovolil Šimon Falta? A jak suverénně řídil hru neúnavný David Houska? V cizině si teď přečtou, že dal gól Václav Pilař. Ano, ten kluk ještě hraje. Takhle: Už zase hraje. A bude ještě lepší, až si zvykne na nové parťáky a oni na něj.

Čtvrtý celek minulé sezony české ligy ukázal Evropě, že do ní patří. Se všemi svými odchovanci a bez silného mecenáše.

I když trenér Josef Csaplár tvrdí, že vést v poločase 2:0 je ten nejhorší možný výsledek, Sigma to dnes vidí jinak. Je za něj vděčná a už ví, že má na to, aby zvládla i druhou část dvojzápasu s kazachstánským obrem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze