A co nadhled, extraligo? Dát náhubek Dudovi je laciné řešení | iSport.cz
Miroslav Horák
28. prosince 2018 • 15:50

A co nadhled, extraligo? Dát náhubek Dudovi je laciné řešení

TOP VIDEA
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Naši extraligu si rozvracet nenecháme, umanula si klubová asociace a Radka Dudu klepla přes prsty na klávesnici. Obrazně řečeno jej odpojila od počítače, to aby z deníku Sport a jeho webového portálu zmizely komentáře bývalého reprezentanta.Dotčený klub(y) využil páky. Díky smlouvě s Chomutovem patříš nám všem a nebudeš nám ničit společný produkt. Tak to skutečně je a má to asi logiku.

Těžko chápat ředitele firmy, jenž by trpěl výstřelky svého zaměstnance tím, že mu veřejně pomlouvá dění ve fabrice. Je však tohle případ Radka Dudy? Vůbec ne. Extraliga zvolila laciné řešení. Narvala náhubek na ústa podřízenému, dala mu najevo, kdo je pánem, kdo diktuje.

Kdo čte Dudovy komentáře a není paranoidní, musí mu dojít, že tady nejde o žádné plivání či poškozování dobrého jména extraligy. Nýbrž o nezastřený popis reality člověkem, který v branži dlouho fungoval a dál funguje. Navíc, a to zdůrazňuji, s upřímnou snahou najít východisko, podat návod a recept, ocenit dobré kroky.

Je snad cestou zavírat oči před nešvary, je lepší nepopisovat záležitosti, které rozvoj českého hokeje brzdí? Extraliga si to evidentně myslí. Být upřímný, kritický, mít námitky podle ní znamená být nepřítelem. Takové je třeba zastavit.

Jestli problém nebude i v tom, když RD69 chválí, třeba totiž netleská těm správným. Například libereckou hokejovou školu považuje na české poměry za luxusní továrnu, velmi pozitivní je vůči německému kouči Sparty. To taky může někoho drásat.

Všechny komentáře Radka Dudy najdete zde »

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud