Česká atrakce a zdroj výdělku druhých. Sparto, kdy se pochlapíš s Letnou? | iSport.cz
Miroslav Horák
5. června 2019 • 17:12

Česká atrakce a zdroj výdělku druhých. Sparto, kdy se pochlapíš s Letnou?

TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

I na tiskové konferenci v Drážďanech padlo, že hokejová Sparta je pojem po celé Evropě. Souhlasím. Zápas pod širým nebem jí sluší, nehledě na letité výkonnostní výkyvy tahle zvučná značka je dobrým tahákem pro německé publikum (a navíc to umocňuje jméno kouče Uwe Kruppa). Akorát si říkám, proč musí Sparta cestovat do Drážďan jako host tamního týmu, proč nezorganizuje venkovní duel sama ve svých kulisách?V českém prostředí se do zimní klasiky jako první pustily před osmi roky Pardubice, odvážná akce na ne úplně vyhovujícím plochodrážním stadionu nebyla pompézní, účel však splnila.

Dynamo si prošlo dobrodružstvím jako první v extraligové branži. V tuzemsku se riskantního projektu každý obával, neboť se mohlo velmi lehce stát, že víc ztratíte, než získáte. Tehdejší pardubický boss Zbyněk Kusý se ukázal jako hráč a prolomil tabu.

Fotbalový stadion v Drážďanech má kapacitu přes 32 tisíc lidí, s velkou pravděpodobností tak padne extraligový divácký rekord
Fotbalový stadion v Drážďanech má kapacitu přes 32 tisíc lidí, s velkou pravděpodobností tak padne extraligový divácký rekord

Kometa, jež shodou okolností byla Pardubicím soupeřem, uspořádala před třemi roky vynikající párty a opět posunula historické návštěvnické maximum. V Brně využili boom a hlad po hokeji, na historickém místě za Lužánkami akce neměla chybu.

Pyšná Sparta stále zůstává stranou, předstižená ostatními, a nyní se nechá odvést do Německa jako česká atrakce a zdroj výdělku druhých.

Jasně, není důvod se takové nabídce vzpouzet, má přesah a každá taková reklama u sousedů je fajn.

Renomé holešovického klubu by však mnohem víc odpovídala samostatná idea. A kde jinde než na kultovní Letné. Pochlapí se Sparta někdy?

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud