Ondřej Škvor
15. července 2018 • 23:27

Jeden za všechny, všichni za Francii. Individuality daly schopnosti týmu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kováčův Zlatan: býval lechtivý na práci, teď může napodobit Chytila
SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:3p. Drama rozsekl Karabec z penalty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Proč je Francie mistrem světa? Protože měla ve svém týmu až neuvěřitelné množství nadprůměrných hráčů. Griezmann, Mbappé, Pogba, Lloris, Kanté, Varane a další. Ti všichni se na turnaji potkali s velmi dobrou až vynikající formou. A kdyby se nedařilo, na lavičce byli připraveni další, rovněž mimořádní hráči.Protože tyto individuality dokázaly převést své schopnosti ve prospěch týmu. Jestli se v souvislosti s Francií o něčem pochybovalo, byla to právě ega, která si nemusí sednout.

Sedla si. Platilo mušketýrské jeden za všechny, všichni za jednoho. Může za to především trenér Didier Deschmaps, sám bývalá hvězda a mistr světa, který o tom svou osobností dokázal hráče přesvědčit.

Něco na tom bude, že velké a někdy i „divné“ hvězdy většinou ukočíruje jenom podobná kapacita.

Uměl použít tvrdší ruku, ale taky se povznést nad věc, když jeho tým po osmifinále proti Argentině slavil do čtyř do rána. Neprofesionální? Jistě, ale Deschamps vycítil, že tresty by v tu chvíli ničemu nepomohl.

Protože, a zase to spolu souvisí, Francouzi ukázali sílu dopředu, což se očekávalo, ale také velmi dobrou defenzivu. Bránili jako tým, nejvíce to ukázaly zápasy proti Uruguayi ve čtvrtfinále a Belgii v semifinále.

Hlavně proto je Francie mistrem světa. Zaslouženě.

DEBATA SPORTU: Proč Francouzi vyhráli MS? Skvělá generace a nejlepší kádr
Video se připravuje ...

Euforie i zklamání! Jak prožíval Záhřeb finále MS? Podívejte se na exkluzivní záběry
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud