Štěpán Filípek
16. září 2021 • 22:05

Co je to za lavičku?! Trpišovskému (tentokrát) vyšla pointa dokonale

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lavička Slavie budila respekt. Moment – tady něco neštymuje. Obvykle se to říká o základní sestavě. Proti Unionu Berlín v úvodním vystoupení ve skupině Konferenční ligy to však bylo trochu jinak, byť od začátku nechyběli Ševčík, Bah či Masopust a ani ostatní nejsou jen do počtu. Jenže zatímco mnohé jiné tahy Jindřicha Trpišovského na startu téhle sezony byly – řekněme – rozpačité či nepřesvědčivé, tentokrát se trefil dokonale. Slavia by teď potřebovala, aby jí cenné vítězství 3:1 na její zatím hrbolaté cestě posunulo o pár mílí vpřed...Bořil, Stanciu, Olayinka, Kuchta, Schranz, Krmenčík... Trpišovský stojí u postranní čáry a oni jsou naštosovaní za jeho zády. Odráží se v tom, že už slávistický trenér myslel „za roh“ na ligu s Bohemians a řešil zdravotní trable hráčů, jež hlavně z obsazení pozice stoperů činí napínavý opakovaný experiment se spěšným stěhováním z Polska do Česka. Někteří ze jmenovaných by celý zápas nezvládli, a tak došlo na plán B: poslat je na plac, když to bude třeba, ve druhé půli. Ať udeří. Zvrátí osud nebo soupeře dorazí, podle situace.

Povedlo se to náramně. Po nepříjemném úderu, který Union mohutně podporovaný enklávou německých fanoušků, způsobil vyrovnáním. Nejprve skóroval první muž z lavičky, Kuchta. Pak ten druhý, Schranz – po asistenci třetího, Krmenčíka. Jejich góly Slavia nutně potřebuje. Kuchtův příběh přitom zkraje sezony vcelku věrně ilustruje celkový, neurovnaný stav týmu.

S Adamem Hložkem nejlepší střelec minulého ročníku přinesl to, co mužstvu chybělo: naučil se skloubit teclovskou pracovitost, nasazení a rychlost s produktivitou. Jenže pomineme-li indispozici v podobě ledvinových kamenů, jež ho zabrzdila, nechal se rozhodit kontroverzním příchodem Krmenčíka a přetlakem mezi útočníky. Jako by potíží nebylo dost, přibyla další. Nyní zase ukázal záblesk své síly – a zrovna ve spolupráci s Krmenčíkem, kterou má Trpišovský v hlavě, včetně konkrétního rozdělení rolí.

Trpišovského záměry proti oslabenému bundesligovému soupeři se i díky němu nakonec naplnily skvěle. Paradoxně na rozdíl od soubojů s Ferencvárosem či Legií, kdy český hegemon přišel o možnost probojovat se do Champions League či Evropské ligy. Čtvrteční kousek tak připomněl jiné Trpišovského mistrovské práce. Urvané vítězství nad Unionem je o to cennější, že Slavia je stále ve stavu, kdy se teprve formuje, usazuje, řeší víc problémů a sbírá síly. Přišla o pár zbraní z minulé sezony a učí se používat jiné, nové. Aby do sebe všechno co nejrychleji zapadlo, to je hlavní Trpišovského úkol. 

Výhra nad Unionem může být velkým povzbuzením, byť problémů i kvůli těžkému zranění stopera Kačaraby bude pořád dost. Ledacos nasvědčuje tomu, že v optice slávistů je zápas na Bohemians podobně důležitý. „Klokani“ se v každém případě mohou těšit na to, jaká esa proti nim vyběhnou v neděli...

PRVNÍ DOJEM: Evropská Slavia je zpět. I polobéčkový tým je konkurenceschopný
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud