Hlinka je pro Spartu oživení i pojistka. Čiliak musí hodit za hlavu formu Slovanu | iSport.cz
Vladimír Vůjtek
5. února 2019 • 14:58

Hlinka je pro Spartu oživení i pojistka. Čiliak musí hodit za hlavu formu Slovanu

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změn a přesunů před uzavřením přestupového okna v extralize nebylo mnoho, čekal jsem jich možná víc. Počítal jsem s tím, že se do Brna vrátí brankář Čiliak, a myslel jsem, že Kometa ještě získá nějakého beka. To už se jí nepovedlo. Vítkovice mají Hrabala, což je taková pojistka, protože jim nevyšel Klok ze Slovanu Bratislava. Jisté oživení a posílení vítkovické obrany to bude. Jinak šlo spíš o doplnění kádrů z první ligy. Kluby se jistí, kdyby byla nějaká zranění v play off .Jedno zajímavé jméno ale přece jenom zasvítilo – Jaroslav Hlinka. I když nevím, jak to s ním Sparta zamýšlí. Hlinka je zkušený hráč, odehrál ve Spartě mnoho roků, hodně pro klub udělal. Možná je to taky taková pojistka, oživení v kabině. Do výkonů Sparty ale podle mého tahle změna mnoho nezasáhne.

Že by hledali kapitána po odchodu Petra Vrány? Opravdu těžko říct, myslím, že s koncem základní části uvidíme, jestli s ním počítají nastálo do hry, nebo ho brali jen jako případný záskok. Pravdou sice je, že Hlinka se nerozcházel se Spartou v nejlepším. Ale on je sparťan. Každým coulem. Vždycky se tam vracel rád, sparťanské srdce má. Navíc je to dobrý kluk, měl jsem ho nějaký čas v Kazani, není urážlivý. Je schopný se domluvit se všemi. A je také pravda, že Sparta už nemá kádr nabitý ryzími sparťany, jako to bývalo dřív. Už je to spíš takový různorodý tým jako všechny ostatní. Možná i proto sáhli k návratu Hlinky.

Nejzajímavější trejd se neřešil na poslední chvíli, ale už o něco dřív. Výměna Bukarts – Vrána mezi Třincem a Spartou. Oba jsou výborní hráči. Když byl Bukarts ve Zlíně, stálo to na něm, dával rozhodující góly, hrál celé přesilovky, v klíčových momentech byl na ledě. Má dobrou střelu a ve Zlíně to hráli vyloženě na něj. To mu v Třinci chybělo, neměl tolik prostoru pro svoji hru.

Sparta mu, předpokládám, tuhle možnost dá. A Bukarts může navázat na výkony ze Zlína. Navíc pravák ve Spartě chyběl, moc jich tam není. I to byl možná důvod, proč šli do takové výměny. A pustili dokonce svého kapitána. Navíc je jasné, že Třinec nebude chtít hráče jen tak do počtu. Potřebuje borce na úrovni, nebude měnit hráče ze čtvrté formace. Cíle Ocelářů jsou vysoké, musí brát hráče s váhou, kteří už mají něco odehráno a něco v lize znamenají.

Vrána váhu má. Je všestranný, zkušený. I pro něj může být změna prostředí oživením, i když ve Spartě měl čísla solidní. Tento trejd pomůže oběma.

Zajímavý je i návrat obránce Michala Moravčíka ze zámoří. Plzeň byla už tak silná, doma excelentní, dávala hodně gólů. Když se vrátil Jan Kovář, udělali vynikající dvojici s Milanem Gulašem. Moravčík je jejich hráč, hrál už i na mistrovství světa, velice dobrý bek. S ním ještě ambice Plzně vzrostlo.

Jak jsem zmínil, návrat Marka Čiliaka do Komety jsem čekal. Otázka je, v jaké formě, přesněji řečeno v jaké psychické formě, přijel z Bratislavy. Přece jenom, Slovan vyhrál z posledních třiceti zápasů snad jen dva a to na brankářích zanechá stopu. Pokud to Čiliak bude umět hodit bokem, do autu, a navázat tam, kde skončil loni a předloni, bude posila. Brnu ke dvěma titulům pomohl výrazně. Ani ne tak v základní části jako v play off, kde byl excelentní. Pokud na tohle naváže, stoupají šance Komety na třetí titul v řadě.

 
Články odjinud


Články odjinud