Zdeněk Janda
27. května 2021 • 23:51

Češi vyklouzli: Chceme žít! Druhá šance ale už nepřijde. Tuhle musí využít

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
Génius Lauko. Famózní přihrávkou zpoza branky přihrál spoluhráči na gól proti Vegas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moc nechybělo, aby zahučeli do propasti. Ruku na srdce – kolik z vás po dvou třetinách věřilo v takový obrat? Češi v turnaji, jenž ovlivňuje covid, byli právě jako covidoví pacienti. Už byli připojeni na ventilátor, lékaři zoufale střídali medikamenty. Ale nic nezabíralo.Rodinní příslušníci, teď rozuměj fanoušci, už se chystali na nejhorší. Ovšem pak se, konečně, ukázala vnitřní síla, kterou nemocný dlouho ukrýval. Teď vytryskla. Pacient se zázračně probral, ukázal: Já chci žít! Ale pozor, nemá vyhráno. Dýchá, komunikuje, ale čínský virus ještě může zaútočit.

Národní tým last minute ukázal, že má charakter a sílu. Tyhle dvě položky dosud jenom podřimovaly. Už se zdálo, že ani kouč Filip Pešán, kritizovaný za to, že do toho nedává navenek emoce, si neví rady. Dlouho se zdálo, že vést národní tým je pro něj až moc velké sousto. Uvízl na místě.

Až do třetí třetiny. Dá se říct, že ta zachrání celý turnaj. Může ho nasměrovat tam, kam ho pasovali experti i legendy a světoví šampioni. K medailím. Dlouho se zdálo, že kdo sní o placce, by měl volat doktora Chocholouška.

Už nemusí, to by měli Švédové. Češi si musejí dát pozor, aby tuhle šanci, kterou si tvrdou lopotou vydřeli, nepromarnili. Druhou takovou příležitost na turnaji, v němž se může stát cokoliv, už nedostanou. Otevřeli si cestu k medaili. Hlavně si ji zase nezavřít.

Trenéři už by neměli se sestavou šíbovat. Vypadá to, že, konečně, našli ideální složení. Tak teď v tom setrvat. Už žádné šetření, ale i dál je třeba vsázet na vítězné složení. K dispozici mají silný výběr. Když je v pohodě, umí velké věci. Teď jde o to, aby mu pohoda vydržela.

Stejně jako před dvěma lety v Bratislavě se řeší případ Jakub Vrána… Opět je kolem něj živo. Možná je s ním těžší práce, ale stojí za to s ním pracovat. Byl to právě on, kdo bombou při přesilovce odšpuntoval příval energie. Na papíře začínal jako třináctý útočník. Proč? Možná to byl i impuls pro něj. Zabralo to.

Pozitivní je i to, jak za to vzal kapitán Jan Kovář. I on se hledal. Rval se, ale lehkost chyběla. Frustrace ovlivnila i hlavu, jindy skvělé přihrávky šly ztuha. Ale proti Švédům srovnal. A ten výbuch radosti ukázal: My se jen tak nedáme!

Bude i na něm, aby mužstvo tuhle šanci nepromarnilo. Turnaj, odehrávající se v nezvyklých kulisách, je plný pošetilých výsledků. A upřímně – cesta k medailím je volnější než jindy. Toho je třeba využít.

Další zaváhání už si Češi nesmí dovolit. Hráči musí zůstat v montérkách.

Česká střídačka se raduje po nevídaném obratu v klíčovém utkání proti Švédsku
Česká střídačka se raduje po nevídaném obratu v klíčovém utkání proti Švédsku

Góly

Domácí: 12:08. Wingerli, 15:02. Rakell

Hosté: 41:10. J. Vrána, 44:53. Jan Kovář, 48:17. Klok, 58:26. Flek

Sestavy

Domácí: Reideborn (Fasth) – Pudas, Tömmernes (C), Lööv, Pilut, Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren – O. Lindberg, P. Lindholm, Rakell – Rasmussen, A. Kempe, M. Kempe – Sörensen, Lundeström, Olofsson – Frödén, Wingerli, Friberg.

Hosté: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, Šustr, D. Sklenička – D. Kubalík, Jan Kovář (C), Zadina – Sekáč, Chytil, Blümel – M. Stránský, Špaček, Lenc – Smejkal, R. Hanzl (A), Flek – J. Vrána.

Rozhodčí

Gofman, Romasko – Lazarev, Shalagin (všichni RUS).

Stadion

Olympic Sports Centre, Riga

Skupina A

Z V VP PP P Skóre B
1. Rusko 7 5 1 0 1 28:10 17
2. Švýcarsko 7 5 0 0 2 27:17 15
3. Česko 7 3 2 0 2 27:18 13
4. Slovensko 7 4 0 0 3 17:22 12
5. Švédsko 7 3 0 1 3 21:14 10
6. Dánsko 7 2 1 1 3 13:15 9
7. Velká Británie 7 1 0 1 5 13:31 4
8. Bělorusko 7 1 0 1 5 10:29 4

Sýkora se vrátil ke kritice Vrány před dvěma lety: Od té doby už nesleduju reakce
Video se připravuje ...

SÁZKAŘSKÉ TIPY: Dvou bodů by proti Britům mohlo dosáhnout několik Čechů
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud