19. srpna 2022 • 08:25

Program ME v atletice 2022: kdy závodí v Mnichově české naděje?

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pravda o kauze s vízem. Muradov: Nevyhostili mě, nejsem nebezpečný
Xavi jako druhý Guardiola? Srovnání nesedí. Blíž má ke Cruyffovi, tvrdí expert na Barcelonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hned první den ME v atletice na olympijském stadionu v Mnichově přinesl Česku medailový úspěch. Bronz v kouli získal Tomáš Staněk. Evropský šampionát v atletice se pod širým nebem koná po čtyřleté pauze způsobené koronavirovou pandemií. V rámci multisportovního ME jej hostí od 15. do 21. srpna Mnichov, kde se představí rekordní česká výprava čítající nakonec 53 jmen. Prohlédněte si kompletní program českých sportovců na ME v atletice 2022. 



Program 5. dne na ME v atletice 2022 (19. srpna)

Čas Disciplína Česká účast
10:00 4x100 m muži (rozběhy) Jan Jirka, David Kolář, Eduard Kubelík, Jiří Polák, Zdeněk Stromšík
10:00 oštěp muži (kvalifikace) Martin Konečný, Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch
10:05 výška ženy (kvalifikace)  
10:25 4x100 m ženy (rozběhy) Johana Kaiserová, Natálie Kožuškaničová, Eva Kubíčková, Tereza Lamačová
10:50 800 m ženy (rozběhy)  
11:10 4x400 m muži (rozběhy) Matěj Krsek, Pavel Maslák, Vít Müller, Patrik Šorm, Jan Tesař
11:40 4x400 m ženy (rozběhy) Martina Hofmanová, Nikoleta Jíchová, Lurdes Gloria Manuel, Tereza Petržilková, Lada Vondrová
20:20 disk muži (finále)  
20:27 800 m muži (semifinále)  
20:45 1 500 m ženy (finále) Kristiina Mäki
20:55 trojskok ženy (finále)  
21:00 3 000 m překážek muži (finále)  
21:20 200 m muži (finále)  
21:45 400 m překážek ženy (finále)  
22:00 400 m překážek muži (finále)  
22:22 200 m ženy (finále)  

Program 6. dne na ME v atletice 2022 (20. srpna)

Čas Disciplína Česká účast
08:30 20 km chůze muži  
10:15 20 km chůze ženy Tereza Ďurdiaková
20:05 tyč muži (finále)  
20:15 800 m ženy (finále)  
20:25 oštěp ženy (finále) Barbora Špotáková, Nikola Ogrodníková
20:43 100 m překážek ženy (rozběhy) Helena Jiranová
21:15 4x400 m muži (finále) ?
21:45 4x400 m ženy (finále) ?
22:13 3 000 m překážek ženy (finále)  

Program 7. dne na ME v atletice 2022 (21. srpna)

Čas Disciplína Česká účast
19:05 výška ženy (finále)  
19:10 100 m překážek ženy (semifinále)  
19:40 800 m muži (finále)  
19:50 oštěp muži (finále) ?
20:00 10 000 m muži (finále)  
20:45 100 m překážek ženy (finále)  
21:12 4x100 m muži (finále)  
21:22 4x100 m muži (finále)  

Výsledky ME v atletice 2022

Finále
100 m (muži) 1. Jacobs (It.) 9,95, 2. Hughes 9,99, 3. Azu (oba Brit.) 10,13, 4. Volko (SR) 10,16, 5. Fall (Fr.) 10,17, 6. Olatunde (Ir.) 10,17.
100 m (ženy) 1. Lückenkemperová (Něm.) 10,99, 2. Kambundjiová (Švýc.) 10,99, 3. Neitaová (Brit.) 11,00, 4. Swobodová (Pol.) 11,18, 5. Lansiquotová (Brit.) 11,21, 6. Pérezová (šp.) 11,28.
110 m př. (muži) 1. Martínez (Šp.) 13,14, 2. Martinot-Lagarde 13,14, 3. Kwaou-Mathey (oba Fr.) 13,33, 4. Joseph 13,35, 5. Gaio (oba Švýc.) 13,50, 6. Pozzi (Brit.) 13,66.
400 m (muži) 1. Hudson-Smith (Brit.) 44,53, 2. Petrucciani (Švýc.) 45,03, 3. Haydock-Wilson (Brit.) 45,17, 4. Bonevacia (Niz.) 45,17, 5. D. Borlée (Belg.) 45,39, 6. Zalewski (Pol.) 45,62.
400 m (ženy) 1. Bolová (Niz.) 49,44, 2. Kaczmareková 49,94, 3. Kielbasiňská (obě Pol.) 50,29, 4. Ohuruoguová (Brit.) 50,51, 5. Adelekeová (Ir.) 50,53, 6. Klaverová (Niz.) 50,56.
1 500 m (muži) 1. J. Ingebrigtsen (Nor.) 3:32,76, 2. Heyward (Brit.) 3:34,44, 3. M. García (Šp.) 3:34,88, 4. Arese (It.) 3:35,00, 5. Stonier (Brit.) 3:35,97, 6. G. García (Šp.) 3:37,40.
5 000 m (muži) 1. J. Ingebritsen (Nor.) 13:21,13, 2. Katis (Šp.) 13:22,98, 3. Crippa (It.) 13:24,83, 4. Almgren (Švéd.) 13:26,48, 5. Foppen (Niz.) 13:27,93, 6. Parsons (Něm.) 13:30,38.
5 000 m (ženy) 1. Klosterhalfenová (Něm.) 14:50,47, 2. Canová (Tur.) 14:56,91, 3. McColganová (Brit.) 14:59,34, 4. Kosterová (Niz.) 15:03,29, 5. Markovcová 15:08,75, 6. Thackeryová (obě Brit.) 15:08,79.
Maraton (muži) 1. Ringer (Něm.) 2:10:21, 2. Teferi 2:10:23, 3. Ayale (oba Izr.) 2:10:29, 4. Petros (Něm.) 2:10:39, 5. Navarro (Fr.) 2:10:41, 6. Lamdassem (Šp.) 2:10:52, ...Homoláč (ČR) nedokončil.
Maraton (ženy) 1. Lisowská (Pol.) 2:28:36, 2. Parlovová Koštrová (Chorv.) 2:28:42, 3. Brinkmanová (Niz.) 2:28:52, 4. Dattkeová (Něm.) 2:28:52, 5. Episová (It.) 2:29:06, 6. Mayerová (Něm.) 2:29:21, ...23. Hrochová 2:36:00, 24. Joglová 2:36:26, 40. Stewartová (všechny ČR) 2:43:03.
Kladivo (muži) 1. Nowicki (Pol.) 82,00, 2. Halász (Maď.) 80,92, 3. Henriksen (Nor.) 79,45, 4. Fajdek (Pol.) 79,15, 5. Kochan (Ukr.) 78,48, 6. Frantzeskákis (Řec.) 78,20.
Kladivo (ženy) 1. Ghelberová (Rum.) 72,72, 2. Róžaňská (Pol.) 72,12, 3. Fantiniová (It.) 71,58, 4. Skydanová (Ázerb.) 70,88, 5. Kosonenová (Fin.) 69,45, 6. Klymecová (Ukr.) 69,18.
Koule (muži) 1. Mihaljevič (Chorv.) 21,88, 2. Sinančevič (Srb.) 21,39, 3. Staněk (ČR) 21,26, 4. Ponzio (It.) 20,98, 5. Haratyk 20,90, 6. Bukowiecki (oba Pol.) 20,74.
Koule (ženy) 1. Schilderová (Niz.) 20,24, 2. Dongmová (Portug.) 19,82, 3. Van Klinkenová (Niz.) 18,94, 4. Roosová (Švéd.) 18,55, 5. Gambettaová 18,48, 6. Ritterová (obě Něm.) 18,29.
Disk (ženy) 1. Perkovičová (Chorv.) 67,95, 2. Pudenzová 67,87, 3. Vitaová (obě Něm.) 65,20, 4. Van Klinkenová (Niz.) 64,43, 5. Cáová (Portug.) 63,67, 6. Toljová (Chorv.) 63,37.
Dálka (muži) 1. Tentoglu (Řec.) 852, 2. Montler (Švéd.) 806, 3. Pommery (Fr.) 806, 4. Cáceres (Šp.) 798, 5. Fincham-Dukes (Brit.) 797, 6. Flatnes (Nor.) 783, ...9. Juška (ČR) 766.
Dálka (ženy) 1. Vuletaová (Srb.) 706. 2. Mihambová (Něm.) 703, 3. Sawyersová (Brit.) 680, 4. Bechová-Romančuková (Ukr.) 676, 5. Iapichinová (It.) 662, 6. Sagniaová (Švéd.) 661.
Trojskok (muži) 1. Pichardo (Portug.) 17,50, 2. Dallavalle (It.) 17,04, 3. Pontvianne (Fr.) 16,94, 4. Bocchi (It.) 16,79, 5. Ruiz (Šp.) 16,78, 6. Williams (Brit.) 16,66.
Tyč (ženy) 1. Murtová (Fin.) 485, 2. Stefanidiová (Řec.) 475, 3. Šutejová (Slovin.) 475, 4. Holmová (Dán.) a Moserová (Švýc.) obě 455, 6. Bonninová (Fr.) 455.
Výška (muži) 1. Tamberi (It.) 230, 2. Potye (Něm.) 227, 3. Procenko 227, 4. Doroščuk (oba Ukr.) 223, 5. Carmoy (Belg.) 223, 6. Przybylko (Něm.) 223, 7. Štefela (ČR) 218.
Desetiboj 1. Kaul (Něm.) 8545 (100 m: 11,16 - dálka: 710 - koule: 14,90 - výška: 202 - 400 m: 47,87 - 110 m př.: 14,45 - disk: 41,80 - tyč: 490 - oštěp: 76,05 - 1500 m: 4:10,04), 2. Ehammer (Švýc.) 8468 (10,56 - 831 - 14,24 - 208 - 47,40 - 13,75 - 34,92 - 520 - 53,46 - 4:48,72), 3. Öiglane (Est.) 8346 (11,01 - 727 - 14,82 - 202 - 48,80 - 14,39 - 41,97 - 510 - 70,94 - 4:42,78), 4. Nilsson (Švéd.) 8327, 5. Uibo (Est.) 8234, 6. Dester (It.) 8218, ...11. Helcelet 8000 (11,13 - 728 - 15,30 - 199 - 50,16 - 14,36 - 43,44 - 460 - 63,44 - 4:47,48), Sýkora (oba ČR) nedokončil.
Sedmiboj 1. Thiamová (Belg.) 6628 b. (100 m př.: 13,34 - výška: 198 - koule: 14,95 - 200 m: 24,64 - dálka: 608 - oštěp: 48,89, 800 m: 2:17,95), 2. Suleková (Pol.) 6532 (13,94 - 189 - 14,18 - 24,54 - 655 - 42,86 - 2:09,49), 3. Kälinová (Švýc.) 6515 (13,23 - 174 - 13,56 - 24,14 - 673 - 46,72 - 2:13,73), 4. Vidtsová (Belg.) 6467, 5. Krizsánová (Maď.) 6372, 6. Schäferová (Něm.) 6223, ...Skřivanová (ČR) nedokončila (13,92 - 177 - 13,24 - 24,45 - bez výkonu).
35 km chůze (muži) 1. López (Šp.) 2:26:49, 2. Linke (Něm.) 2:29:30, 3. Giupponi (It.) 2:30:34, 4. Bermúdez (Šp.) 2:32:31, 5. Hilbert (Něm.) 2:32:44, 6. Úradník (SR) 2:35:44, ...9. Hlaváč 2:37:32, Gdula (oba ČR) diskvalifikován.
35 km chůze (ženy) 1. Drisbiotiová (Řec.) 2:47:00, 2. Gonzálezová (Šp.) 2:49:10, 3. Madarászová (Maď.) 2:49:58, 4. Curiazziová (It.) 2:52:06, 5. Niedzialeková (Pol.) 2:53:12, 6. Barcellaová (It.) 2:55:04, ...12. Ďurdiaková (ČR) 3:01:19.
10.000 m (ženy) 1. Canová (Tur.) 30:32,57, 2. McColganová (Brit.) 30:41,05, 3. Salpeterová (Izr.) 30:46,37, 4. Klosterhalfenová (Něm.) 31:05,21, 5. Teferiová (Izr.) 31:24,03, 6. Harrisonová (Brit.) 31:46,87.

Kdy závodí české naděje na ME v Mnichově?

Jméno a příjmení Disciplína Finále / Výsledek
Amálie Švábíková tyč ženy 14. místo - nepostoupila z kvalifikace
Tomáš Staněk koule muži 3. místo
Radek Juška dálka muži 9. místo
Filip Sasínek 1500 m muži nedokončil rozběh
Kristiina Mäki
Diana Mezuliáníková
1500 m ženy pátek 19. srpna (20:45)
Barbora Špotáková
Nikola Ogrodníková
oštěp ženy sobota 20. srpna (20:25)
Michal Desenský
Matěj Krsek
Pavel Maslák
Patrik Šorm
štafeta 4x400 m muži sobota 21. srpna (21:15)
Jakub Vadlejch
Vítězslav Veselý
oštěp muži neděle 21. srpna (19:50)

Česká nominace na ME v atletice 2022

Česká atletika se vydala do Mnichova v rekordním počtu 53 atletů. Z původní nominace sice vypadli vinou zranění překážkář Petr Svoboda a desetibojař Ondřej Kopecký, přesto jde o nejvyšší účast českých atletů na evropském šampionátu v historii.

Muži Josef Adámek (výška), Marek Bárta (disk), Michal Desenský (4x400 m), Jan Friš (1500 m), Lukáš Gdula (35 km chůze), Adam Sebastian Helcelet (desetiboj), Vít Hlaváč (20 a 35 km chůze), Jiří Homoláč (maraton), Jan Jirka (200 m, 4x100 m), Radek Juška (dálka), David Kolář (4x100 m), Martin Konečný (oštěp), Matěj Krsek (400 m, 4x400 m), Eduard Kubelík (200 m, 4x100 m), Pavel Maslák (400 m, 4x400 m), Vít Müller (400 m př., 4x400 m), Jiří Polák (200 m, 4x100 m), Filip Sasínek (1500 m), Tomáš Staněk (koule), Zdeněk Stromšík (100 m, 4x100 m), Jiří Sýkora (desetiboj), Filip Šnejdr (800 m), Patrik Šorm (400 m, 4x400 m), Jan Štefela (výška), Jan Tesař (4x400 m), Martin Tuček (400 m př.), Jakub Vadlejch (oštěp), Jan Veleba (100 m, 4x100 m), Vítězslav Veselý (oštěp), Damián Vích (3000 m př.).
Ženy Markéta Červenková (koule), Tereza Ďurdiaková (20 a 35 km chůze), Martina Hofmanová (200 m, 4x400 m), Tereza Hrochová (maraton), Nikoleta Jíchová (400 m př., 4x400 m), Helena Jiranová (100 m př.), Marcela Joglová (maraton), Johana Kaiserová, Tereza Lamačová, Natálie Kožuškaničová (všechny 4x100 m), Eva Kubíčková (100 m, 4x100 m), Kristiina Mäki (1500 m), Lurdes Gloria Manuel (4x400 m), Eliška Martínková (20 km chůze), Diana Mezuliáníková (800 m, 1500 m), Nikola Ogrodníková (oštěp), Tereza Petržilková (400 m, 4x400 m), Dorota Skřivanová (sedmiboj), Moira Stewartová (maraton), Barbora Špotáková (oštěp), Amálie Švábíková (tyč), Nikola Tabačková (oštěp), Lada Vondrová (400 m, 4x400m).

ME v atletice 2022 v TV

Kompletní program nabídne v přímém přenosu stanice ČT Sport.

sportalive.cz
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud