Je čas vyhnat z náměstí tlusťochy, vtipkuje Kudlička. Tyčkaři obstarají prolog | iSport.cz
7. června 2017 • 16:08

Je čas vyhnat z náměstí tlusťochy, vtipkuje Kudlička. Tyčkaři obstarají prolog

Autor: ija
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nikoli na stadionu, ale přímo na náměstí v Třinci budou tyčkaři v pátek bojovat o post republikového šampiona. Obstarají tak prolog víkendového mistrovství ČR v atletice. „Je čas vyhnat z náměstí tlusťochy," žertuje obhájce titulu Jan Kudlička na účet koulařů, jimž páteční program patřil před rokem. „Tyčka je určitě atraktivnější disciplína než koule," má jasno osminásobný vítěz republikového klání ve skoku o tyči. Do Třince se těší nejen kvůli netradičnímu místu závodu. Jako rodák z nedaleké Opavy má také ideální příležitost podívat se domů.

„Proto mám moravské závody tak rád. Aspoň se tam někdy dostanu, jedu hned dnes. Tyč letos není v programu Zlaté tretry, takže bych se tam ani neukázal," vyložil Kudlička. „Tyčka na náměstí je super myšlenka, je to skvělá příležitost naservírovat lidem atletiku až pod nos. Věřím, že bude skvělá atmosféra.“

Na závod na náměstí se těší i přesto, že třinecký stadion pokládá za jeden z nejhezčích tuzemských atletických stadionů. „A tamní tyčkařský sektor je možná vůbec nejlepší,“ upozornil. „Ale na náměstí se budou bavit diváci a doufám, že i my. Nebudu to brát jako mistrovství republiky, ale jako skákání pro lidi, budu si to užívat, a z toho právě bývají pěkné výkony. Čekám výrazně lepší výkon než na Memoriálu Josefa Odložila,“ zmínil pondělní závod na Julisce, který vyhrál výkonem 570 cm.

Na stadion se Kudlička dostane jen jako divák, jeho přítelkyně Jiřina Ptáčníková nastoupí do soutěže v neděli. „Podporu v hledišti má ráda, nesmím tam chybět," potvrdila mužská polovina tyčkařského páru.Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud