První Afroameričan jako GM Bulls. Satoranského zná z Washingtonu | iSport.cz
28. dubna 2020 • 19:11

První Afroameričan jako GM Bulls. Satoranského zná z Washingtonu

Autor: ČTK, jj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výměna mozkového trustu Chicago Bulls pokračuje. Druhým nejmocnějším mužem v klubové hierarchii, jenž bude mít na starosti především složení týmu, se stane Marc Eversley. První Afroameričan v roli generálního manažera Bulls přichází z Philadelphie, prošel ale také týmem Washingtonu Wizards, odkud zná Tomáše Satoranského.Novým generálním manažerem Chicaga Bulls, za které hraje jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský , bude Marc Eversley. Podle ESPN se už dosavadní funkcionář Philadelphie dohodl na podmínkách smlouvy s prezidentem pro hráčské operace Arturasem Karnišovasem.

Kanaďan Eversley bude prvním generálním manažerem tmavé pleti v historii Bulls a bude s Karnišovasem úzce spolupracovat ve snaze o pozvednutí tradičního klubu. Bývalý litevský basketbalista Karnišovas přišel do Chicaga začátkem dubna z Denveru. Před Eversleym angažoval asistenta generálního manažera J. J. Polka a viceprezidenta pro hráčské záležitosti Pata Connellyho.

Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

Eversley kromě Philadelphie pracoval v různých funkcionářských pozicích také ve Washingtonu a Torontu. Dekádu strávil ve sportovní firmě Nike.

Ve Washingtonu strávil tři roky coby viceprezident skautingu. A to mezi lety 2013 až 2016. Do Wizards tedy přišel sezonu poté, co ve druhém kole draftovali Satoranského, a když se s týmem loučil, český basketbalista do něj teprve přicházel. Eversley však v předchozích sezonách sledoval snažení Satoranského ve španělské ACB lize.

Temná éra Chicago Bulls končí. Co to znamená pro Tomáše Satoranského?
Temná éra Chicago Bulls končí. Co to znamená pro Tomáše Satoranského?

Součástí změn v Chicagu byl odchod dlouholetých funkcionářů Johna Paxsona, jenž se přesunul do poradní role, a generálního manažera Gara Formana. Ve funkci zatím zůstal kouč Jim Boylen, o jehož setrvání u týmu ale není zdaleka rozhodnuto.

Šestinásobní šampioni NBA Bulls, kteří získali celosvětovou proslulost v 80. a 90. letech v době působení Michaela Jordana , v minulých dvou sezonách nepostoupili do play off. Týmu se příliš nedařilo ani v tomto ročníku: před březnovým přerušením kvůli pandemii koronaviru byl v tabulce Východní konference na jedenáctém místě. Osmadvacetiletý Satoranský přišel do Chicaga loni z Washingtonu a s Bulls podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana, deník Sport, 28. dubna

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud