Clippers i Atlanta srovnali série s favority! Hawks spasil střelec Young | iSport.cz
NBA
15. června 2021 • 09:44

Clippers i Atlanta srovnali série s favority! Hawks spasil střelec Young

Autor: ČTK, kal
0
OH naruby: Ondrův tragický režisér, Barbora až do Paříže, Lipták v ofsajdu
Zlatá píšťalka: Laňka ušel vyloučení, gól v síti Slovácka viděli jen hráči Dynama

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

George s Leonardem, který ale poslední minuty zápasu odseděl na lavičce kvůli potížím s kolenem, navázali na dominantní výkony ze sobotního zápasu. Oba v pondělí nastříleli po 31 bodech, první přidal devět doskoků, druhý sedm. V týmu Jazz pošesté za sebou zaznamenal třicetibodový příspěvek rozehrávač Donovan Mitchell, autor šesti trojek a 13 úspěšných trestných hodů dal 37 bodů. Nejlepší tým základní části dal první koš zápasu, ale pak už ani jednou nevedl.

Atlanta zvítězila navzdory až osmnáctibodovému manku ze závěru prvního poločasu. V úvodu poslední části se Hawks poprvé od 6. minuty zápasu vrátili do vedení a vyrovnanou koncovku rozhodli pro sebe. Využili i indispozici Joela Embiida, který po ošetření kolena ve druhé čtvrtině neproměnil po změně stran žádnou z dvanácti střel z pole.

Hawks k výhře dovedl Trae Young, který se 77 sekund před koncem postaral košem na 99:98 o poslední obrat skóre a v poslední minutě čtyřmi proměněnými šestkami vedení jistil. S 25 body byl nejlepším střelcem zápasu, navíc se zaskvěl 18 asistencemi. Bogdan Bogdanovič přidal 22 bodů, lídrem Sixers byl s 20 body Tobias Harris, Embiid zaznamenal 17 bodů a 21 doskoků.

Výsledky 2. kola play off NBA

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková (1. místo), Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Markéta Vondroušová (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021