Pelicans znovu padli, Satoranský nehrál. Poprvé uspěl Dallas, Dončič zářil

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Basketbalisté New Orleans zažívají těžký vstup do nového ročníku a bez zraněné hvězdy Ziona Williamsona prohráli v NBA i potřetí. Na palubovce Minnesoty podlehli 89:96, český reprezentant Tomáš Satoranský tentokrát neodehrál ani minutu.

New Orleans po třináctibodové ztrátě z první půle po přestávce zabralo a třetí část ovládlo v poměru 26:15. Závěr už však opět patřil domácím Wolves, kteří se v posledních sedmi minutách vyrovnali i s absencí vyfaulovaného Karla-Anthonyho Townse

Minnesotě pomohlo k výhře i 30 ztrát New Orleans. O sedm z nich postaral s 30 body nejlepší střelec Pelicans Brandon Ingram. „Přesně víme, kde máme problém. A já jsem bohužel jeho součástí,“ prohlásil Ingram.

Prvního triumfu v nové sezoně se dočkal Dallas, který k výhře 103:95 v Torontu dotáhl Luka Dončič s 27 body, 12 přihrávkami a devíti doskoky. Dramatický duel v Indianě rozhodovalo proti Miami až prodloužení, po němž se domácí radují z výhry 102:91.

Ve výborných výkonech pokračuje Chicago, které doma zdolalo Detroit 97:82 a ovládlo všechna tři utkání. Drtivé výhry 134:105 proti Phoenixu se dočkal Portland, zatímco Los Angeles Clippers nepomohlo ani 41 bodů Paula George a při absenci Kawhiho Leonarda prohráli doma s Memphisem 114:120.

Výsledky NBA:

Chicago - Detroit 97:82, Cleveland - Atlanta 101:95, Indiana - Miami 102:91 po prodl., LA Clippers - Memphis 114:120, Minnesota - New Orleans 96:89, Portland - Phoenix 134:105, San Antonio - Milwaukee 111:121, Toronto - Dallas 95:103.