Milwaukee si zajistilo prvenství v divizi, jeho největší hvězda ale nedohrála

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté lídra NBA z Milwaukee si zajistili šest utkání před koncem základní části prvenství v Centrální divizi. Ve čtvrtečním zápase proti Los Angeles Clippers si připsali 57. výhru v ročníku, když ve své hale zvítězili 128:118. Hosté přišli o sérii šesti vítězství. Zápas nedohrála hlavní hvězda Milwaukee Janis Adetokunbo. Řecký křídelní hráč ve čtvrté čtvrtině odstoupil, protože se zhoršil stav jeho zraněného kotníku.

Jeden z hlavních kandidátů na cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy Adetokunbo stihl nastřílet 34 bodů a doskočit devět míčů, než se bezmála osm minut před koncem poroučel k zemi a chytil se za kotník. Nohu si pochroumal už 17. března a minulý týden vynechal dvě utkání.

"Pracuji na tom, aby se můj stav zlepšil. Snažím se kotník vyléčit a posílit, abych měl zpět svoji pohyblivost, ale nebude to úplně snadné," řekl Adetokunbo, který odehrál proti Clippers skoro 32 minut.

"Obvykle, když si podvrtnete kotník, stojíte dva, tři nebo čtyři zápasy. Ale já chybět nechci. Můžu kotníku prospět, i když nastoupím a hraju. Jsem připraven pomoct v zápasech, dokud kouč neřekne, že hrát nebudu," řekl zámořským novinářům řecký reprezentant.

"Všichni jsme doufali, že i s tím kotníkem dokáže hrát a postupně se dát do pořádku. Uvidíme teď, jak se bude cítit ráno po zápase. Pak se rozhodneme, jestli bude odpočívat, nebo dál hrát," uvedl trenér Bucks Mike Budenholzer.

Ke čtvrtému vítězství Milwaukee v řadě přispěl největším střeleckým dílem Khris Middleton. Sezónní maximum si vylepšil na 39 bodů a přidal ještě osm doskoků a pět asistencí. Clippers vedl s 21 body Shai Gilgeous-Alexander.

Výhře San Antonia nad Clevelandem 116:110 přihlížel i legendární Argentinec Manu Ginóbili, čtyřnásobný šampion NBA, protože pod strop haly pověsili Spurs jeho dres s číslem 20. Jeho bývalý klub táhl DeMar DeRozan, autor 25 bodů a osmi asistencí. Houston porazil 112:85 Denver. James Harden pomohl 38 body.

Na poslední postupové místo do play off Východní konference se vrátilo Miami po výhře nad Dallasem 105:99. Souboj slovinských mistrů Evropy tak vyzněl pro domácího rozehrávače Gorana Dragiče. Jeho triple double za 23 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí přebil výkon nováčka v dresu Mavericks Luky Dončiče, který zaznamena 19 bodů, osm doskoků a sedm asistencí.

Výsledky NBA

Detroit - Orlando 115:98, Houston - Denver 112:85, Miami - Dallas 105:99, Milwaukee - LA Clippers 128:118, New Orleans - Sacramento 121:118, New York - Toronto 92:117, Philadelphia - Brooklyn 123:110, San Antonio - Cleveland 116:110.

4. Oklahoma City 75 44 31 58,7
5. Minnesota 74 33 41 44,6

Pacifická divize:

1. x-Golden State 74 51 23 68,9
2. x-LA Clippers 76 45 31 59,2
3. Sacramento 75 37 38 49,3
4. LA Lakers 75 33 42 44,0
5. Phoenix 76 17 59 22,4

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi.