Svitavy zvládly úvodní semifinále play off NBL, Děčín porazily o pět bodů

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Svitav vstoupili vítězně do semifinále play off NBL. Druhý tým základní části zdolal po obratu ve druhém poločase na domácím hřišti Děčín 86:81. Vedení v sérii se Tuři pokusí zvýraznit v úterý opět před vlastními fanoušky.

Severočeši šli ve Svitavách rychle do vedení a v polovině úvodní čtvrtiny měli až devítibodový náskok. Domácí manko zlikvidovali během druhé části a do šaten šli s dvoubodovou ztrátou. Ve vyrovnaném druhém poločase pak vybojovali těsnou výhru.

Nejlepším střelcem domácích byl s 22 body Sean Obrien, který přidal i sedm doskoků. V hostujícím týmu se mu střelecky vyrovnal Lamb Autrey.

Druhá semifinálová série mezi obhájci titulu Nymburkem a Olomouckem začne ve středu.