Po koronaviru Liga mistrů: Hruban zářil, Nymburk ale podlehl Dijonu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Basketbalisté Nymburka prohráli při svém opožděném vstupu do nového ročníku Ligy mistrů v Dijonu 61:85. Nepomohlo jim ani 26 bodů nejlepšího střelce utkání Vojtěcha Hrubana. Bronzový tým uplynulého ročníku soutěže bodově táhli Alexandre Chassang (22 bodů) a Chase Simon (20).

Další zápas čeká svěřence trenéra Orena Amiela za týden na hřišti turecké Bursy, kde měli původně hrát 20. října. Doma by se měl Nymburk představit poprvé ve středu 18. listopadu proti kyperskému Keravnosu.

Nymburk rozehrál Ligu mistrů tři týdny po svém posledním soutěžním zápase, v němž zdolal v domácí lize Pardubice 105:59. Následně byl kvůli koronavirové nákaze v karanténě a poté nemohl ani společně trénovat. V Česku platil od 12. října zákaz přípravy ve vnitřních prostorách a poprvé po pauze Středočeši společně trénovali až v Dijonu, kam zamířili v neděli.

Premiéru v nymburském dresu si odbyl belgický rozehrávač Retin Obasohan a s časem 29:58 minuty na hřišti byl nejvytíženějším hráčem hostů. Připsal si tři body, tři doskoky a jednu asistenci.

Nymburk držel se soupeřem vyrovnanou partii až do konce prvního poločasu. Po první čtvrtině dokonce vedl 23:21, ale po dvaceti minutách šel do šatny už s devítibodovou ztrátou. Manko pak na chvíli snížil, po třetí čtvrtině však ztrácel už 17 bodů a domácí nakonec ovládli duel o 24 bodů.

Střelecky se k Hrubanovi nedokázali další hráči Nymburka přidat. Následovali Jerrick Harding s 10 body a Omar Prewitt se sedmi body.

Basketbalová Liga mistrů - 2. kolo skupina B:

Dijon - ERA Nymburk 85:61 (21:23, 50:41, 67:50)
Nejvíce bodů: Chassang 22, Simon 20, Julien a Vanwijn oba 11 - Hruban 26, Harding 10, Prewitt 13. Fauly: 18:11. Trestné hody: 6/2 - 17/11. Trojky: 9:6. Doskoky: 43:34.