Krok od rekordního zápisu! USK zvládlo i druhé finále, k titulu zbývá výhra

Autor: ČTK, ros
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály ve druhém finálovém utkání v Hradci Králové 100:68 a za stavu 2:0 na zápasy je dělí jediný úspěch od zisku jedenáctého ligového titulu za sebou a patnáctého celkově. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové mohou rekord v počtu triumfu, o který se dělí se Žabinami Brno, překonat už v pátek ve třetí duelu doma. Hrát se bude na Královce od 17:00.

Pod vítězství jednoznačných favoritek, které drží sérii 212 ligových výher, se podepsala 24 body a osmi doskoky americká pivotka Brionna Jonesová. Double double těsně unikl také Veronice Voráčkové, autorce devíti bodů a devíti doskoků.

Pražanky začaly šňůrou 7:0, na které se podílela pěti body Teja Oblaková. Hradec Králové ji přerušil až po 145 sekundách hry trojkou Kláry Vojtíkové. V sobotním úvodním duelu v Praze při prohře 68:101 Východočešky dokázaly aspoň do poloviny druhé čtvrtiny držet krok, tentokrát si neuměly poradit s rychlými protiútoky USK a navíc selhávaly při střelbě. V čase 7:10 z toho byl náskok hostů už 27:7.

Basketbalistky USK Praha vyhrály ve druhém finálovém utkání v Hradci Králové 100:68 a jediný úspěch je dělí od zisku rekordního 15. ligového titulu

Na přelomu první a druhé čtvrtiny se domácím po druhé ztrátě v utkání o 20 bodů začalo více dařit ve střelbě a pasáží hry 14:6 zkorigovaly stav. Druhou čtvrtinu se jim dokonce povedlo jako jedinou z dosavadního průběhu finále vyhrát (23:18) a do poločasu šly se ztrátou 12 bodů - a to je o další snížení připravil koš těsně po vypršení hrací doby.

Po pauze ale přišel opět nástup Pražanek, které začaly třetí čtvrtinu pasáží 8:2 a v čase 28:00 utekly už na rozdíl 21 bodů. Domácí tým před poslední desetiminutovkou i díky dvěma trojkám Kristýny Čuperkové v krátkém sledu snížil na 57:72.

Mezi 33. a 35. minutou USK získal díky devítibodové šňůře už náskok 22 bodů, který dále narůstal. Jonesová 55 sekund před koncem dovršila i podruhé ve finále stovku bodů pro USK a zařídila rozdíl 34 bodů. Vyšší prohru než v úvodním duelu odvrátila pět sekund před sirénou dvěma trestnými hody Pamela Effangová, která byla se 17 body nejlepší střelkyní Lvic.

Finále play off basketbalové ligy žen - 2. zápas:

Hradec Králové - USK Praha 68:100 (12:29, 35:47, 57:72)

Nejvíce bodů: Effangová 17, Marečková 16, Vojtíková 15 - Jonesová 24, Dojkičová, Kateřina Elhotová obě 16. Fauly: 13:16. Trestné hody: 10/10 - 12/8. Trojky: 10:8. Doskoky: 27:46. Stav série: 0:2.