1. března 2023 • 22:07

USK na závěr skupiny vyřídil Boloňu, ve čtvrtfinále vyzve Salamanku s Češkou

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha zakončily základní skupinu A Evropské ligy už s jistotou druhého místa výhrou nad Boloňou 71:50. Ve čtvrtfinále, které začne v úterý 14. března, narazí svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové na třetí tým ze skupiny B Salamanku s českou reprezentantkou Julií Reisingerovou. Sérii začnou české šampionky doma, o tři dny později se bude hrát ve Španělsku a případný třetí zápas ve středu 22. března v Praze.

Double doublem pomohla k vítězství Američanka Brionna Jonesová, který byla se 17 body nejlepší střelkyní utkání a přidala i deset doskoků. Dvouciferný počet bodů zaznamenaly za vítězky také Valériane Vukosavljevičová (14) a María Condeová (12). Alyssa Thomasová měla s osmi body, devíti asistencemi a 14 doskoky blízko k triple doublu.

Domácím hráčkám v úvodu trvalo, než se začaly střelecky prosazovat. Za prvních pět minuty se trefily jen Teja Oblaková a Thomasová, zatímco Boloňa začala dvěma trojkami a vedla 10:4.

Pak ale odstartovala Vukosavljevičová trojkou jedenáctibodovou šňůru a tou druhou z domácího týmu v podání Terezy Vyoralové se navýšil na startu druhé čtvrtiny stav na 18:12. Boloňa dokázala otočit na 21:20, ale Condeová načala trojkou další šňůru 11:0. V poločase držely hráčky USK desetibodový rozdíl.

V druhé půli se brzy domácí celek sérií 13:0 dostal do nejvyššího náskoku v utkání 24 bodů. Boloňa na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny ještě zkorigovala na 40:54, ale nakonec musel šestý tým skupiny A v Praze strávit více než dvacetibodovou prohru.

Výsledky 14. kola Evropské ligy basketbalistek:

Skupina A:

USK Praha - Boloňa 71:50, Szekszárd - Polkowice 76:94, Bourges - Fenerbahce Istanbul 79:90, Valencie - Olympiakos Pireus 65:55.

Skupina B:

Salamanca - Girona 74:63 (za domácí Reisingerová 6 bodů, 3 doskoky), Landes - Miškovec 72:63, Mersin - Mechelen 69:62, Schio - Šoproň 81:50.

1. Mersin 14 10 4 986:941 24
2. Schio 14 10 4 1025:963 24
3. Salamanca 14 9 5 1012:919 23
4. Šoproň 14 8 6 924:888 22
5. Girona 14 7 7 924:879 21
6. Miškovec 14 6 8 962:1022 20
7. Landes 14 4 10 870:973 18
8. Mechelen 14 2 12 956:1074 16