Senzace. Boxer Konečný může zápasit v USA o světový titul | iSport.cz
František Prachař
6. března 2014 • 20:39

Senzace. Boxer Konečný může zápasit v USA o světový titul

Lukáš Konečný stojí v 35 letech na prahu zřejmě poslední velké příležitosti kariéry.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devět měsíců nic a poté z ničeho nic senzační zpráva. Boxer Lukáš Konečný by měl 19. dubna bojovat v USA o titul mistra světa WBO ve střední váze (do 72,5 kg) s neporaženým králem Peterem Quillinem. Termín duelu zveřejnil server boxrec.com, jako místo konání byl označen Washington. Ani jedna strana ale souboj ještě oficiálně nepotvrdila.Šance, která se neodmítá. Boxer Lukáš Konečný stojí v 35 letech na prahu zřejmě poslední velké příležitosti kariéry. Pokud se potvrdí dosud neověřené informace a bude 19. dubna zápasit v USA s domácím šampionem Peterem Quillinem, půjde o dosud největší událost v historii českého profiboxu.

„Nemůžu se k ničemu vyjádřit. Zavolejte za pár dní,“ odmítl rozhovor stručně nejlepší tuzemský rohovník. Jeho německá stáj SES zatím odmítá jakékoliv spekulace, stejně se chová i slavná americká společnost Golden Boy Promotions, která neporaženého Quillina (30 vítězství) zastupuje.

Specializovaný server boxrec.com však uvádí, že má být duel o pás WBO ve střední váze součástí galavečera ve Washingtonu, kde se představí i nejstarší mistr světa historie – 49letý Bernard Hopkins.

Konečný už v kariéře vyhrál rovných 50 zápasů, držel titul mistra Evropy i prozatímní světový pás, vedle toho má na kontě i 4 porážky. O titul šampiona se utkal dvakrát, vždy neúspěšně. V roce 2008 podlehl v kontroverzní bitvě Ukrajinci Sergeji Dzinzirukovi, v roce 2012 pak nestačil ani na Rusa Zaurbeka Bajsangurova – po tomto duelu si stěžoval na potíže se zrakem, jež ho trápily i loni.

Kvůli nim měl bijec z Ústí nad Labem od srpna nucenou pauzu, navíc si stěžoval na to, že v zátěži nemůže pořádně zaostřit a má špatný odhad vzdálenosti. Nepomohla mu ani řada vyšetření u specialistů.

Přesto je nyní velmi pravděpodobné, že ho už za šest týdnů čeká životní souboj. Konečný se totiž vyhoupnul na pozici oficiálního vyzývatele poté, co ze zápasu s Quillinem vycouval Mexičan Marco Antonio Rubio, jenž dal přednost jinému souboji. Američan tak musí českého bijce akceptovat kvůli tomu, že je aktuálně nejvýš v žebříčku WBO.

 

MS v ragby

 

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Program play-off Speciál k MS Pravidla a slovník pojmů

Články odjinud


Články odjinud