Kraj o MMA i řízení hotelu: Občas by bylo lepší se dál třískat v ringu | iSport.cz
27. prosince 2020 • 20:46

Kraj o MMA i řízení hotelu: Občas by bylo lepší se dál třískat v ringu

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čermus, doleva! Jak Horváth rozhodil Čermáka před zahozenou penaltou
iSport podcast: Kdy se vrátí Hložek? Bude mít Vitík přednost před novým stoperem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stříbrný boxer z her v Sydney a legenda svého sportu. To je Rudolf Kraj alias Rudy Mlátička. V podcastu Západy kariéry, jehož producentem je Red Bull, prozradil, co dělá po konci své sportovní kariéry, jak rád relaxuje i to, co si myslí o současném fenoménu MMA.Rudolf Kraj, přezdívaný Rudy Mlátička, je jeden z nejlepších boxerů české historie. Na letních olympijských hrách v Sydney 2000 se proboxoval až k stříbrné medaili.

Po konci kariéry se pustil do hoteliérství v rodném Mělníku, kde spolu se svým otcem a jeho dlouholetou obchodní partnerkou otevřeli hotel s příznačným názvem Olympionik.

„Práce s lidmi je hodně těžká. Občas si říkám, že bylo lepší třískat se v ringu než řešit problémy se zaměstnanci. Někdy nemůže ten, někdy zase někdo jiný, je to složité," říká o své nynější práci Rudolf Kraj.

Součástí hotelu je i sportovní centrum. To slouží jako základna klubu SK Boxing Mělník, kde Rudolf Kraj zastává roli trenéra. V minulosti za klub boxoval i jeho syn, kterému se letos podařilo získat druhé místo na mistrovství republiky juniorů. Ve šlépějích svého otce se ale rozhodl nepokračovat. 

„Aktuálně už nezápasí, ale na tréninky pořád chodí. Je šikovnej, ale není do toho zapálený. Nemá vůbec smysl, abych ho lámal. Řekl jsem mu, v pohodě, nemusíš zápasit, ale budeš trénovat a pokud nechceš ani trénovat, najdi si jiný sport. Nejde nedělat nic," říká stříbrný medailista za Sydney.

A jak se coby bývalý boxer dívá na současný trend MMA? „Je to opravdu náročný sport stejně jako všechny ostatní. Mně se MMA líbí, ale nemám rád, když po první půl minutě skočí a pak se pět minut válí na zemi," říká.

V podcastu od Red Bullu, kterým provází Aleš Valenta, se dozvíte také to, jak Rudolf Kraj vzpomíná na svou cestu na olympijské hry nebo za jakých okolností vznikla jeho přezdívka Rudy Mlátička.

Epizodu podcastu Západy kariéry najdeš na SpotifyApple Podcastsdalších streamovacích platformách.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud