Giro 2020 | Další konec na Giru kvůli koronaviru! Gaviria se nakazil už podruhé | iSport.cz
20. října 2020 • 12:25

Další konec na Giru kvůli koronaviru! Gaviria se nakazil už podruhé

Autor: ČTK, ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ANKETA redaktorů Sportu o Maradonovi: Úkaz, z dnešních hráčů se mu vyrovná jen Messi
SESTŘIH LM: Bayern - Salcburk 3:1. Obhájci vládli i v deseti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Elitní kolumbijský spurtér Fernando Gaviria je dalším cyklistou vyřazeným z Gira d'Italia kvůli koronaviru. Jezdec týmu SAE Team Emirates strávil již v březnu měsíc v nemocnici v Abú Zabí a další pozitivní test odevzdal v rámci plošné kontroly všech účastníků Gira v neděli a během volného pondělka.Gaviria byl v karanténě šest týdnů už v březnu a dubnu po nákaze během závodu ve Spojených arabských emirátech. Nyní ho čeká další izolace. Z celkem 492 nejnověji odebraných vzorků na Giru byly pozitivní dva, v druhém případě se jednalo o zaměstnance stáje AG2R La Mondiale.

„Gaviria byl okamžitě izolován, cítí se dobře a nemá žádné příznaky. Všichni ostatní jezdci i členové týmu byli negativní a dnes podstoupí další testování,“ uvedl tým SAE v prohlášení. V letošním ročníku Gira byl vítěz bodovací soutěže z roku 2017 Gaviria nejlépe sedmý, do elitní desítky se vedle toho dostal už jen jednou.

Elitní kolumbijský spurtér Fernando Gaviria je dalším cyklistou vyřazeným z Gira kvůli koronaviru
Elitní kolumbijský spurtér Fernando Gaviria je dalším cyklistou vyřazeným z Gira  kvůli koronaviru

Závod, z něhož v minulém týdnu odstoupily dvě kompletní sestavy kvůli nemoci covid-19, dnes po volném dnu pokračuje 16. etapou se startem v Udine. Do rozhodujícího třetího týdne vstoupí v růžovém trikotu lídra Portugalec Joao Almeida, náskok má 15 sekund. Závod by měl skončit v neděli v Miláně.

Před týdnem nedělní a pondělní testování mezi všemi účastníky Gira přineslo osm pozitivních výsledků z pěti různých týmů včetně hvězd Michaela Matthewse a Stevena Kruijswijka. Oba museli závod opustit a odstoupily i kompletní týmy Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma. Předtím vyřadil covid i britského spolufavorita Simona Yatese.

Mimořádné kolo kontrol v závěru týdne peloton uklidnilo, neboť byly všechny výsledky negativní. Dnes přišly další dva případy a nad dokončením Gira tak visí otazník.

Paralelně s tím dnes ve španělském Irunu začne i se Zdeňkem Štybarem a Janem Hirtem třetí z cyklistických Grand Tours Vuelta, byť ve zkrácené podobě bez tří etap. První vlna testů neodhalila mezi cyklisty žádný případ nákazy, pozitivní ale byli dva zaměstnanci - po jednom v týmech Bahrajn-McLaren a Sunweb.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud