Bývalý mistr světa vyhrál svou první etapu Vuelty. V čele i nadále Kuss

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Patnáctou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po úniku bývalý mistr světa Rui Costa z Portugalska. Před druhým volným pondělím zůstal v čele průběžného pořadí Američan Sepp Kuss.

Costa oslaví začátkem října 37. narozeniny a dnes se dočkal první výhry na Vueltě v kariéře. Na Grand Tour si člen týmu Intermarché-Circus-Wanty připsal vítězství po deseti letech. Ve svém životním roce 2013, kdy se stal mistrem světa, triumfoval dvakrát na Tour de France.

V dnešním spurtu tříčlenné vedoucí skupiny Costa po třech kategorizovaných stoupáních a 156,5 km porazil Němce Lennarda Kämnu a Kolumbijce Santiaga Buitraga. Kämna se dokázal vrátit do hry o vítězství navzdory tomu, že měl tři kilometry před cílem při snaze ujet svým soupeřům pád, po němž skončil vedle silnice v trávě.

Další skupinu s dvousekundovou ztrátou přivedl do cíle na čtvrtém místě Remco Evenepoel. Belgický favorit, jenž po výbuchu v páteční královské etapě přišel o šanci na obhajobu loňského vítězství, byl opět jedním z nejaktivnějších jezdců pelotonu, ale na zopakování sobotní výhry mu síly nestačily.

Skupina s Kussem dojela s odstupem 2:52 minuty za vítězem. Američan stále vede o 1:37 minuty před Slovincem Primožem Rogličem a o 1:44 minuty před dalším kolegou z týmu Jumbo-Visma Jonasem Vingegaarden z Dánska. Patnáctý Evenepoel ztrácí přes 16 minut.

Jan Hirt dnes dojel na 110. pozici a celkově je sedmačtyřicátý. Michal Schlegel obsadil předposlední 153. místo a patří mu 113. příčka.

Výsledky 15. etapy Vuelty:

1. Costa (Portug./Intermarché-Circus-Wanty) 3:30:56, 2. Kämna (Něm./Bora-hansgrohe), 3. Buitrago (Kol./Bahrajn Victorious) oba stejný čas, 4. Evenepoel (Belg./Soudal- Quick Step), 5. Kron (Dán./Lotto-Dstny), 6. Rubio (Kol./Movistar) všichni -2, ...110. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -11:47, 153. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA) -20:24.

Průběžné pořadí: 1. Kuss (USA/Jumbo-Visma) 54:38:42, 2. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -1:37, 3. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -1:44, 4. Ayuso (Šp./SAE Team Emirates) -2:37, 5. Mas (Šp./Movistar) -3:06, 6. Soler (Šp./SAE Team Emirates) -3:10, ...47. Hirt -1:30:52, 113. Schlegel -2:39:39.