12. července 2012 • 21:15

Parádní úspěch Štybara, vyhrál třetí etapu závodu Kolem Polska

Autor:
Štybar si připsal vítězství v závodě Kolem Polska
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Český cyklista Zdeněk Štybar vyhrál v hromadném spurtu třetí etapu závodu Kolem Polska s cílem v Těšíně. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu si připsal své druhé letošní vítězství na silnici po triumfu v jedné z etap na květnovém závodu Čtyři dny v Dunkerque.Štybar měl v dnešní etapě speciální motivaci, neboť vedla blízko českých hranic a v závěru dokonce zavedla peloton krátce i na území Českého Těšína.

Člen týmu Omega Pharma-QuickStep se nejprve pokusil o úspěch v úniku, v němž byl i se svým krajanem Romanem Kreuzigrem, a když byli několik kilometrů před cílem dostiženi, soustředil se na spurt.

V něm elitní cyklokrosař, jenž se chce prosadit i na silnici, útočil zhruba ze sedmého místa. V rovince na kostkách se protáhl dopředu a po závěrečné zatáčce už mohl zvednout ruce na znamení triumfu.

"Bylo to strašně těžké. Čekal jsem na správný moment k útoku a jsem rád, že mi to vyšlo právě v téhle etapě. Vždyť to bylo vlastně doma. Cítil jsem, jak mě lidi kolem trati povzbuzují. Byla to nádhera," uvedl na svém webu Štybar, který chválil týmového kolegu Mattea Trentina.

"Dovezl nás s Kwiatkowským na ideální pozici před posledním kilometrem po kostkách. Já věděl, že musím být v poslední zatáčce vpředu a urval jsem to," radoval se šestadvacetiletý cyklista z prvního vítězství závodě elitní kategorie WorldTour. "Je to další důležitý krok v mojí kariéře a určitě mi to dodá sebevědomí," dodal.

Průběžné vedení si udržel Ital Moreno Moser, Štybar si díky bonifikaci polepšil na 29. pozici. Kreuziger, který v závěru zvolnil, je celkově na 78. příčce.

Cyklistický etapový závod Kolem Polska - 3. etapa (201,7 km):

1. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) 5:01:51, 2. Gavazzi (It./Astana), 3. Modolo (It./Colnago), 4. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step), 5. Moser (It./ Liquigas), 6. Nocentini (It./AG2R) všichni stejný čas, ...86. Kreuziger (ČR/Astana) -1:49.

Průběžné pořadí: 1. Moser 15:24:31, 2. Kwiatkowski -4, 3. Boom (Niz./Rabobank) -6, 4. Wegmann (Něm./Garmin) -7, 5. Henao (Kol./Sky), 6. Nocentini oba -12, ...29. Štybar -1:09, 78. Kreuziger -8:55.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze