12. července 2012 • 21:15

Parádní úspěch Štybara, vyhrál třetí etapu závodu Kolem Polska

Autor:
Štybar si připsal vítězství v závodě Kolem Polska
TOP VIDEA
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Český cyklista Zdeněk Štybar vyhrál v hromadném spurtu třetí etapu závodu Kolem Polska s cílem v Těšíně. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu si připsal své druhé letošní vítězství na silnici po triumfu v jedné z etap na květnovém závodu Čtyři dny v Dunkerque.Štybar měl v dnešní etapě speciální motivaci, neboť vedla blízko českých hranic a v závěru dokonce zavedla peloton krátce i na území Českého Těšína.

Člen týmu Omega Pharma-QuickStep se nejprve pokusil o úspěch v úniku, v němž byl i se svým krajanem Romanem Kreuzigrem, a když byli několik kilometrů před cílem dostiženi, soustředil se na spurt.

V něm elitní cyklokrosař, jenž se chce prosadit i na silnici, útočil zhruba ze sedmého místa. V rovince na kostkách se protáhl dopředu a po závěrečné zatáčce už mohl zvednout ruce na znamení triumfu.

"Bylo to strašně těžké. Čekal jsem na správný moment k útoku a jsem rád, že mi to vyšlo právě v téhle etapě. Vždyť to bylo vlastně doma. Cítil jsem, jak mě lidi kolem trati povzbuzují. Byla to nádhera," uvedl na svém webu Štybar, který chválil týmového kolegu Mattea Trentina.

"Dovezl nás s Kwiatkowským na ideální pozici před posledním kilometrem po kostkách. Já věděl, že musím být v poslední zatáčce vpředu a urval jsem to," radoval se šestadvacetiletý cyklista z prvního vítězství závodě elitní kategorie WorldTour. "Je to další důležitý krok v mojí kariéře a určitě mi to dodá sebevědomí," dodal.

Průběžné vedení si udržel Ital Moreno Moser, Štybar si díky bonifikaci polepšil na 29. pozici. Kreuziger, který v závěru zvolnil, je celkově na 78. příčce.

Cyklistický etapový závod Kolem Polska - 3. etapa (201,7 km):

1. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) 5:01:51, 2. Gavazzi (It./Astana), 3. Modolo (It./Colnago), 4. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step), 5. Moser (It./ Liquigas), 6. Nocentini (It./AG2R) všichni stejný čas, ...86. Kreuziger (ČR/Astana) -1:49.

Průběžné pořadí: 1. Moser 15:24:31, 2. Kwiatkowski -4, 3. Boom (Niz./Rabobank) -6, 4. Wegmann (Něm./Garmin) -7, 5. Henao (Kol./Sky), 6. Nocentini oba -12, ...29. Štybar -1:09, 78. Kreuziger -8:55.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze