28. května 2016 • 19:53

Další cyklistický masakr: Dvě motorky smetly 19 jezdců, jeden je v kómatu!

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Belgický cyklista Stig Broeckx se stal při závodu Kolem Belgie dalším jezdcem světového pelotonu, který skončil v nemocnici po kolizi s doprovodným motocyklem. Šestadvacetiletý závodník stáje Loto je podle mluvčího závodu v kómatu, převezen byl do Německa na kliniku v Cáchách.Do karambolu ve třetí etapě závodu byly zapleteny dvě motorky a celkem 19 jezdců. Vedle Broeckxe museli na ošetření do nemocnice ještě čtyři další cyklisté, jejich zranění však nejsou vážná.

Stig Broeckx skončil po kolizi s motorkou v kómatu
Stig Broeckx skončil po kolizi s motorkou v kómatu

V březnu se podobná havárie stala osudnou jinému Belgičanovi Antoinu Demoitiému při jednodenním závodu Gent-Wevelgem. Jezdec stáje Wanty-Groupe Gobert zemřel na těžká poranění hlavy poté, co do něho po pádu z kola vrazil doprovodný motocykl.

V Belgii se dnes týmy po Broeckxově zranění při havárii dohodly na anulování třetí etapy, závod by měl pokračovat v neděli.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze