19. června 2018 • 11:30

Cyklistu štípl hmyz a oteklo mu hrozivě oko. Proč si nemohl vzít léky?

Autor:
TOP VIDEA
Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hmyz dokázal zabránit cyklistovi ve startu. Pouhé bodnutí totiž zapříčinilo, že italskému jezdci stáje Caja Rural Danilu Celanovi neskutečně oteklo oko, které nemohl otevřít. Přišel kvůli tomu o plánovaný etapový závod Route d'Occitanie, na jehož startu ho musel vyměnit Antonio Molina.Alergie a vrcholový sport. To jsou dvě věci, které dohromady moc nejdou. Většina antihistaminik, tedy léků proti alergii, obsahuje zakázané látky a většinu jich musí povolit antidopingová agentura individuálně.

I to může být důvod, proč obyčejné hmyzí štípnutí znemožnilo osmadvacetiletému Danilu Celanovi nastoupit k plánovanému čtyřetapovému závodu Route d'Occitanie.

Toho krátce před samotným závodem štípl hmyz do obličeje a způsobil hrozivě vypadající otok oka. Talentovaný vrchař oko nemohl ani otevřít, a tak byl nucen ze závodu odstoupit a své místo přenechat týmovému parťákovi Molinovi.

„Danilo Celano není schopen zúčastnit se společně se svými týmovými parťáky La Route d'Occitanie kvůli malému problému s hmyzem, které mu brání v jízdě na kole. Přejeme rychlé uzdravení,“ napsala na svůj twitterový účet španělská stáj Caja Rural.

Route d'Occitanie je čtyřetapový závod konající se na jihu Francie. Závod pod hlavičkou UCI se jezdí již od roku 1977 a zpravidla se koná zhruba týden před slavnou Tour de France.

Hmyzí bodnutí způsobilo Celanovi strašlivý otok oka
Hmyzí bodnutí způsobilo Celanovi strašlivý otok oka

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze