19. června 2018 • 11:30

Cyklistu štípl hmyz a oteklo mu hrozivě oko. Proč si nemohl vzít léky?

Autor:
TOP VIDEA
Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hmyz dokázal zabránit cyklistovi ve startu. Pouhé bodnutí totiž zapříčinilo, že italskému jezdci stáje Caja Rural Danilu Celanovi neskutečně oteklo oko, které nemohl otevřít. Přišel kvůli tomu o plánovaný etapový závod Route d'Occitanie, na jehož startu ho musel vyměnit Antonio Molina.Alergie a vrcholový sport. To jsou dvě věci, které dohromady moc nejdou. Většina antihistaminik, tedy léků proti alergii, obsahuje zakázané látky a většinu jich musí povolit antidopingová agentura individuálně.

I to může být důvod, proč obyčejné hmyzí štípnutí znemožnilo osmadvacetiletému Danilu Celanovi nastoupit k plánovanému čtyřetapovému závodu Route d'Occitanie.

Toho krátce před samotným závodem štípl hmyz do obličeje a způsobil hrozivě vypadající otok oka. Talentovaný vrchař oko nemohl ani otevřít, a tak byl nucen ze závodu odstoupit a své místo přenechat týmovému parťákovi Molinovi.

„Danilo Celano není schopen zúčastnit se společně se svými týmovými parťáky La Route d'Occitanie kvůli malému problému s hmyzem, které mu brání v jízdě na kole. Přejeme rychlé uzdravení,“ napsala na svůj twitterový účet španělská stáj Caja Rural.

Route d'Occitanie je čtyřetapový závod konající se na jihu Francie. Závod pod hlavičkou UCI se jezdí již od roku 1977 a zpravidla se koná zhruba týden před slavnou Tour de France.

Hmyzí bodnutí způsobilo Celanovi strašlivý otok oka
Hmyzí bodnutí způsobilo Celanovi strašlivý otok oka

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze