19. června 2018 • 11:30

Cyklistu štípl hmyz a oteklo mu hrozivě oko. Proč si nemohl vzít léky?

Autor:
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se měla pískat i proti Plzni ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se měla pískat i proti Plzni
Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno! Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hmyz dokázal zabránit cyklistovi ve startu. Pouhé bodnutí totiž zapříčinilo, že italskému jezdci stáje Caja Rural Danilu Celanovi neskutečně oteklo oko, které nemohl otevřít. Přišel kvůli tomu o plánovaný etapový závod Route d'Occitanie, na jehož startu ho musel vyměnit Antonio Molina.Alergie a vrcholový sport. To jsou dvě věci, které dohromady moc nejdou. Většina antihistaminik, tedy léků proti alergii, obsahuje zakázané látky a většinu jich musí povolit antidopingová agentura individuálně.

I to může být důvod, proč obyčejné hmyzí štípnutí znemožnilo osmadvacetiletému Danilu Celanovi nastoupit k plánovanému čtyřetapovému závodu Route d'Occitanie.

Toho krátce před samotným závodem štípl hmyz do obličeje a způsobil hrozivě vypadající otok oka. Talentovaný vrchař oko nemohl ani otevřít, a tak byl nucen ze závodu odstoupit a své místo přenechat týmovému parťákovi Molinovi.

„Danilo Celano není schopen zúčastnit se společně se svými týmovými parťáky La Route d'Occitanie kvůli malému problému s hmyzem, které mu brání v jízdě na kole. Přejeme rychlé uzdravení,“ napsala na svůj twitterový účet španělská stáj Caja Rural.

Route d'Occitanie je čtyřetapový závod konající se na jihu Francie. Závod pod hlavičkou UCI se jezdí již od roku 1977 a zpravidla se koná zhruba týden před slavnou Tour de France.

Hmyzí bodnutí způsobilo Celanovi strašlivý otok oka
Hmyzí bodnutí způsobilo Celanovi strašlivý otok oka

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 9. kola Fortuna ligy »

10. kolo Fortuna ligy:

Bohemians - Karviná (pá 28.9., 17:00), Plzeň - Sparta (pá 28.9., 19:00), Dukla Praha - Zlín (so 29.9., 15:00), Slovácko - Opava (so 29.9., 17:00), Příbram - Mladá Boleslav (so 29.9., 17:00), Liberec - Olomouc (so 29.9., 19:00), Baník Ostrava - Slavia (ne 30.9., 15:00), Teplice - Jablonec (ne 30.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze