Romana Barboříková
28. února 2023 • 18:50

Bizarní kauza: talent zastřelil ministrovu kočku. Pokuta 94 tisíc je prý málo

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sen? Sundat Slavii, překonat rekord. Jak žijí americké fotbalistky v Česku?
Vítkovice - Kometa: Neodpískaný zákrok na Kundrátka. Sudí neviděli brutální sekeru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chtěl vyzkoušet novou vzduchovku. Jenže při tom cyklista Antonio Tiberi neuváženě namířil na kočku, kterou trefil a zabil. Ta ke všemu patřila ministrovi turismu San Marina, který se postaral o patřičné potrestání jednadvacetiletého sportovce. Dostal finanční pokutu, tento trest však ministrovi nestačí. Tiberiho čin odsoudil i tým, jenž ho minimálně na dvacet dní suspendoval.Je Ital, ale jako spousta cyklistů žije a trénuje Antonio Tiberi tak trochu „mimo svou zemi“, v tomto případě v San Marinu. Ovšem je otázka, jak dlouho ještě. Mladý závodník týmu Trek-Segafredo totiž provedl čin, který ho může stát odebrání povolení k pobytu.

Stalo se to sice už v červnu minulého roku, na veřejnost se to ale dostalo až nyní. Tibery chtěl vyzkoušet svou novou vzduchovku, a jelikož mu nestačilo trefování značek, namířil zbraň na kočku. Tu ke svému údivu trefil a zabil.

„Musím přiznat, že jsem se hloupě a nevědomě snažil trefit kočku a ke svému velkému překvapení jsem ji opravdu zasáhl. Vůbec jsem neměl v úmyslu to zvíře zabít, vlastně jsem si myslel, že zbraň není smrtící,“ přiznal se k činu Tiberi s tím, že toho hluboce lituje.

Za zastřelení kočky, která navíc patřila ministrovi turismu San Marina, dostal cyklista pokutu 4 000 eur (zhruba 94 tisíc korun). „Tato kočka nikoho neobtěžovala. Byla s námi mnoho let a moje tříletá dcera Lucia ji milovala. Nemůžete zabít mazlíčka a vyváznout z toho s pokutou 4 000 eur,“ řekl listu Corriere della Sera Pedini Amati, který v roce 2008 zastával i funkci hlavy státu. Nyní požaduje, aby bylo Tiberimu odebráno povolení k pobytu. „Oceňuju, že se přiznal. Zároveň si myslím, že bychom neměli udělovat právo pobytu takovým lidem.“

Tiberiho postih od státu San Marino není jediný. Přidal se také jeho tým s americkou licencí. „Naprosto souhlasíme s pokutou, kterou dostal, a důrazně odsuzujeme tento zavrženíhodný čin, který je jasným porušením etického kodexu týmu. Tým předtím o prohřešku Antonia Tiberiho nevěděl a nyní ho okamžitě suspendoval minimálně na dvacet dní bez nároku na plat,“ stojí v prohlášení stáje Trek-Segafredo.

Mladý jezdec tak přijde o závody Trofeo Laigueglia, Tirreno - Adriatico and Milán - Turín.

„Pokud to bude nutné, tým v budoucnu podnikne další kroky,“ vyjádřil se celek, za nějž závodí také český talent Mathias Vacek.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud