Romana Barboříková
28. února 2023 • 18:50

Bizarní kauza: talent zastřelil ministrovu kočku. Pokuta 94 tisíc je prý málo

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chtěl vyzkoušet novou vzduchovku. Jenže při tom cyklista Antonio Tiberi neuváženě namířil na kočku, kterou trefil a zabil. Ta ke všemu patřila ministrovi turismu San Marina, který se postaral o patřičné potrestání jednadvacetiletého sportovce. Dostal finanční pokutu, tento trest však ministrovi nestačí. Tiberiho čin odsoudil i tým, jenž ho minimálně na dvacet dní suspendoval.Je Ital, ale jako spousta cyklistů žije a trénuje Antonio Tiberi tak trochu „mimo svou zemi“, v tomto případě v San Marinu. Ovšem je otázka, jak dlouho ještě. Mladý závodník týmu Trek-Segafredo totiž provedl čin, který ho může stát odebrání povolení k pobytu.

Stalo se to sice už v červnu minulého roku, na veřejnost se to ale dostalo až nyní. Tibery chtěl vyzkoušet svou novou vzduchovku, a jelikož mu nestačilo trefování značek, namířil zbraň na kočku. Tu ke svému údivu trefil a zabil.

„Musím přiznat, že jsem se hloupě a nevědomě snažil trefit kočku a ke svému velkému překvapení jsem ji opravdu zasáhl. Vůbec jsem neměl v úmyslu to zvíře zabít, vlastně jsem si myslel, že zbraň není smrtící,“ přiznal se k činu Tiberi s tím, že toho hluboce lituje.

Za zastřelení kočky, která navíc patřila ministrovi turismu San Marina, dostal cyklista pokutu 4 000 eur (zhruba 94 tisíc korun). „Tato kočka nikoho neobtěžovala. Byla s námi mnoho let a moje tříletá dcera Lucia ji milovala. Nemůžete zabít mazlíčka a vyváznout z toho s pokutou 4 000 eur,“ řekl listu Corriere della Sera Pedini Amati, který v roce 2008 zastával i funkci hlavy státu. Nyní požaduje, aby bylo Tiberimu odebráno povolení k pobytu. „Oceňuju, že se přiznal. Zároveň si myslím, že bychom neměli udělovat právo pobytu takovým lidem.“

Tiberiho postih od státu San Marino není jediný. Přidal se také jeho tým s americkou licencí. „Naprosto souhlasíme s pokutou, kterou dostal, a důrazně odsuzujeme tento zavrženíhodný čin, který je jasným porušením etického kodexu týmu. Tým předtím o prohřešku Antonia Tiberiho nevěděl a nyní ho okamžitě suspendoval minimálně na dvacet dní bez nároku na plat,“ stojí v prohlášení stáje Trek-Segafredo.

Mladý jezdec tak přijde o závody Trofeo Laigueglia, Tirreno - Adriatico and Milán - Turín.

„Pokud to bude nutné, tým v budoucnu podnikne další kroky,“ vyjádřil se celek, za nějž závodí také český talent Mathias Vacek.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud