Semifinále je doma! Čeští baseballisté i díky třem homerunům smetli Ukrajinu | iSport.cz
8. srpna 2019 • 22:11

Semifinále je doma! Čeští baseballisté i díky třem homerunům smetli Ukrajinu

Autor: red
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští baseballisté porazili ve skupině B mistrovství Evropy hráčů do 23 let v Praze Ukrajinu 8:1 a výrazně se tak přiblížili postupu do semifinále! Ten se stal skutečností po večerní výhře Belgie nad Chorvatskem 11:3.S domácím výběrem, vedeným hlavním trenérem Vladimírem Chlupem, drželi Ukrajinci krok jen v úvodu jinak jednoznačného zápasu! „Ze začátku nám jejich nadhazovač dělal velké problémy, ale naštěstí jsme se ve třetí směně chytli,“ hodnotil povedený duel vnitřní polař Jakub Kubica.

Právě opora ostravských Arrows si připsala jeden ze tří homerunů, které zvedly fanoušky v areálu Tempa ze sedadel. V ofenzivě se ale dařilo i ostatním. Nejvíc tradičně Martinu Mužíkovi, jenž zaznamenal tři hity ze čtyř startů a Filipu Smolovi! „Ukazuje se, že v útoku patříme mezi nejlepší týmy na turnaji,“ pochvaloval si kouč Chlup.

Menší komplikace přišly jedině v závěru, kdy na kopci vystřídal Cihláře Blažek. Nadhazovač Eagles se na prkně chvilku hledal, ale při plných metách ho podrželo pole, které dvojautem potrestalo běžecké chyby soupeře a směnu ukončilo jen s jedním obdrženým bodem!

Česká baseballová reprezentace do 23 let před zápasem na ME s Ukrajinou
Česká baseballová reprezentace do 23 let před zápasem na ME s Ukrajinou

Pak už se Blažek chytil a i díky čtyřem strikeoutům dovedl zápas k poklidnému vítězství. „Až na pátou směnu, kdy se náš nadhazovač dostal do malých problémů, jsme v obraně hráli zodpovědně,“ těšilo Kubicu.

Spokojený mohl být i Chlup. Na pálce tým dominoval, když bodoval ve čtyřech ze sedmi směn. Podle plánu vyšlo i střídání nadhazovačů. „Všichni jsou ušetření a čerství na rozhodující boje,“ dodal šéf českého dugoutu.

Výhra je to o to cennější, že největší favorit z Holandska je po prohrách s Francií a Velkou Británií ze hry! „Čekali jsme, že ve finále půjdeme na ně. Připravovali jsme se na to. Teď musíme naskautovat další týmy, Německo a Francii. Uvidíme, koho dostaneme do semifinále,“ řekl další z »klubu« homerunářů Martin Zelenka.

Poslední zápas ve skupině sehraje reprezentace v pátek od 19 hodin v Eagles Parku proti Belgii. „Věřím, že vyhrajeme. Máme tu jediný cíl, zlaté medaile,“ pozval fanoušky do Krče Zelenka.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud