Washington zdolal Houston, o vítězi MLB rozhodne sedmý zápas | iSport.cz
30. října 2019 • 09:27

Washington zdolal Houston, o vítězi MLB rozhodne sedmý zápas

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Koronavirus v Karviné. Dohraje se liga? A co sestupy a postupy?
Finále MOL Cupu očima fanoušků: Jak prožívali fotbal mimo stadiony? Nechyběly ani kontroverze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Až sedmý zápas rozhodne o vítězi baseballové Světové série. Washington Nationals srovnali díky nadhazovači Stephenu Strasburgovi a výhře 7:2 nad Houstonem Astros stav finále MLB na 3:3. Naposledy se bude hrát dnes opět v Houstonu.Poprvé v historii soutěže neproměnil ani jeden z celků ve finále hraném na čtyři vítězství domácí prostředí ve výhodu. Nic podobného se nestalo ani v hokejové NHL či basketbalové NBA. "Je to záhadné a nedokážeme to vysvětlit, a dnes se rozhodně nezlobíme," usmíval se trenér Nationals Dave Martinez.

Washington sice po první směně prohrával v Houstonu 1:2, přičemž druhý bod domácích přidal homerunem Alex Bregman, ale víc už Strasburg Astros nepovolil. Na "kopci" vydržel skoro až do konce a byl hlavní hvězdou utkání.

"Pánové, Stras házel jako Stras. Byl úžasný," chválil nadhazovače Anthony Rendon, hlavní útoční síla Washingtonu v utkání. Třetí metař se podílel na pěti ze sedmi bodů Washingtonu - jeden zařídil v první směně, dvoubodovým homerunem zvyšoval v sedmé na 5:2 a další dva stáhl v závěrečné deváté směně.

Zápas dohrávali Nationals s koučem Martinezem v hledišti, jelikož byl po kontroverzním autu a argumentaci v sedmé směně vyloučen. To už Washington vedl 3:2 po homerunech Juana Sota a Adama Eatona v páté směně po nadhozech Justina Verlandera. Hvězda Astros, která měla v základní části nejvíce strikeautů, se ani nyní nedočkala ve Světové sérii výhry.

"Série se dostala do sedmého zápasu, trošku zvláštně, ani jeden z nás to takhle nechtěl, ale teď máme šanci to zlomit," řekl trenér Astros AJ Hinch.

O vítězi Světové série rozhodne sedmý zápas potřetí za uplynulé čtyři roky. Naposledy slavili po nejdelší možné sérii předloni právě Astros. Hrát se bude dnes opět v Houstonu a domácí začnou na nadhozu s Zackem Greinkem. Washington, usilující o první titul, nasadí po problémech s krkem uzdraveného Maxe Scherzera.

Baseballisté Washingtonu vyhráli i druhý zápas finále MLB
Baseballisté Washingtonu vyhráli i druhý zápas finále MLB

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud