Australský „Korda Slam“: táta skoro nespal, jaký je rodinný recept? | iSport.cz
18. února 2019 • 13:50

Australský „Korda Slam“: táta skoro nespal, jaký je rodinný recept?

TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa - Mountfield HK 3:2. Brno je prvním semifinalistou, Zaťovič se blýskl hattrickem SESTŘIH: Kometa - Mountfield HK 3:2. Brno je prvním semifinalistou, Zaťovič se blýskl hattrickem
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý tenista Petr Korda o víkendu skoro nespal. Na dálku z Floridy sledoval své děti, především pak dceru Nelly, která zvítězila na golfovém Australian Open, čímž zkompletovala takzvaný "Korda Slam."Vedle Kordy a jeho dcery Nelly se na australském území dočkaly titulů i další dvě jeho děti. Starší dcera Jessica slavila v Austrálii před sedmi lety také triumf na LPGA a syn Sebastian loni vyhrál juniorku na tenisovém Australian Open. "Uchováme si to s láskou v paměti po zbytek života," řekl Korda agentuře Reuters.

Kordův triumf na tenisovém Australian Open dělí od nedělní výhry Nelly přesně jednadvacet let. "Je to velice unikátní věc, jako Blackjack," přirovnal Korda situaci k oblíbené karetní hře v Česku zvané Oko bere, v které je třeba dosáhnout součtu jednadvacet.

Nelly Kordová a její rodinná roznožka po triumfu na Australian Open
Nelly Kordová a její rodinná roznožka po triumfu na Australian Open

Cestu dvacetileté Nelly sledoval na dálku. "Z osmačtyřiceti hodin jsem spal tak dvě," řekl Korda. Zároveň hltal skóre syna Sebastiana ve finále turnaje v Turecku dotovaného částkou 15 tisíc dolarů. "Prohrál 3:6 ve třetím setu, ale je to skvělý výsledek," řekl někdejší druhý hráč světa, jehož syn je aktuálně na 520. místě žebříčku.

Korda stejně jako předloni pro česká média i nyní opakoval, že s manželkou Reginou, bývalou 26. tenistkou světa, na děti netlačili. "Učili jsme je všechny možné sporty. Jessica si vybrala golf, Nelly to měla jednodušší a šla v jejích šlépějích. Navzájem se motivují, ale když se jedné nedaří, trápí to i tu druhou."

V poslední době se Korda hodně snaží pomoci osmnáctiletému Sebastianovi s přechodem z juniorů mezi muže. "Když máte malého ptáčka, snažíte se mu pomoct vyletět z hnízda. Nepotřebuje moji pozornost, ale čas," řekl Korda.

Úspěch rodiny je evidentní. Rodiče jsou podle slov Kordy dětem vždy k dispozici, nenutí jim ale své rady za každou cenu. "Zodpovíme každou otázku, když potřebují. Nakonec tomu říkám rodinný recept," řekl jednapadesátiletý Korda.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud