25. října 2019 • 21:07

Jak na All Blacks? Kouč ragbistů Anglie se učil od Fergusona i Guardioly

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chce srazit All Blacks. A Eddie Jones, australský kouč ragbyové Anglie, je na sobotní semifinále mistrovství světa v ragby proti Novému Zélandu (ONLINE sledujte ZDE>>>) připraven. Kromě svých bohatých zkušeností si vzal na pomoc plejádu úspěšných trenérů napříč sportovními odvětvími. V čele s Alexem Fergusonem a Pepem Guardiolou.Čas zápasu základní skupiny s Tongou ubíhal a Anglie ještě stále čekala na čtvrtou pětku, která by jí přinesla důležitý bonusový bod. Ten mohl v těžké skupině s Argentinou a Francií hrát velký vliv v boji o postup. Eddie Jones byl ale klidný. Díky Alexu Fergusonovi. Věhlasný kouč nejslavnější éry Manchester United navštívil anglický tým ještě před odletem do Japonska.

„Jeho poselství bylo: Buďte trpěliví. A právě to se mi na našem týmu líbí. Nebyla tam známka paniky. Hrál dál dobré ragby a ta pětka přišla,“ pochvaloval si Jones.

Jako trenér Anglie se se svými chlapci poprvé viděl v lednu 2016, jen pár měsíců po fiasku týmu na domácím světovém šampionátu. Jones pár věcí změnil. Zaměřil se na kratší, intenzivnější tréninky. Dal si práci motivovat hráče, u nichž viděl předpoklady. Mlýnové spojce Benu Youngsovi hodil balík lízátek a zároveň ho vyzval, ať zhubne. Jinému hodil karton piv s tím, ať se dá do kupy.

Anglický kouč Eddie Jones se se svými svěřenci připravuje na sobotní semifinále mistrovství světa proti Novému Zélandu
Anglický kouč Eddie Jones se se svými svěřenci připravuje na sobotní semifinále mistrovství světa proti Novému Zélandu

Pracoval i sám na sobě. Přečetl si například knihu s názvem 'Pep Confidential', která popisuje, jak fotbalový kouč Pep Guardiola udržuje své hráče čerstvé během šedesátizápasové sezony. V Guardiolově éře v Bayernu Mnichov dokonce Jones za španělským trenérem vyrazil.

„Změnilo to způsob, jakým trénuju,“ řekl Jones podle ESPN o setkání s Guardiolou. „Odcházel jsem a bylo mi trapně, jak jsem dosud trénoval.“

Jones viděl trénink s hráči Bayernu v pětistupňovém mrazu. Guardiola rozdělil tým do tří skupinek a každá z nich jela dvacet minut naplno. „Jsem teď na hráče o hodně tvrdší,“ připustil Jones.

Navštívil také Tour de France, učil se u fotbalového i kriketového týmu Anglie. Objel fotbalové kluby jako West Brom, Crystal Palace, Arsenal, Southampton, Newcastle United. Podíval se do mládežnické akademie Ajaxu Amsterdam. Sešel se s trenéry Garethem Southgatem, Antoniem Contem, Alanem Pardewem či Rayem Wilkinsem nebo se slavnými fotbalisty Royem Keanem nebo Johnem Terrym.

A i díky nim vyvedl anglický ragbyový tým z temna, dvakrát s ním vyhrál Six Nations a v sobotu s ním bude stát před největší výzvou. V semifinále mistrovství světa proti All Blacks.

„Za ty čtyři roky jsme párkrát slavně vyhráli, párkrát jsme výrazně prohráli. Poučili jsme se, jak pracovat společně,“ prohlásil Jones. „V semifinále budou velké momenty, které rozhodnou zápas. Myslím, že jsme dobře připraveni, abychom je zvládli.“

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud