Softbalisté porazili Dánsko 3:2. O výhře rozhodl střídající Svoboda | iSport.cz
30. srpna 2018 • 13:00

Softbalisté porazili Dánsko 3:2. O výhře rozhodl střídající Svoboda

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Český tým slaví výhru nad Dánskem
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Softbalisté České republiky ve svém druhém utkání na Interkontinentálním poháru v Praze vybojovali vítězství nad Dánskem 3:2. O důležitém triumfu rozhodl v sedmé směně střídající Václav Svoboda, jenž tříbodovým homerunem otočil nepříznivý vývoj.V nadhazovacím kruhu domácího týmu se stejně jako v úterý objevil Michal Holobrádek, který až do čtvrté směny udržel soupeře bez odpalu. Nezvládl až o směnu později dvojboj s Valdemarem Terkelsenem resp. Martinem Simonsenem. První z nich odpálil single do levého pole, druhý zmrazil Česko dvoubodovým homerunem.

„To byla studená sprcha, ale náš kouč pak udělal to nejlepší; poslal do boxu nové pálkaře, čímž týmu dodal impuls,“ chválil realizační tým Svoboda, který na druhé metě vystřídal Korčáka.

Byla to klíčová změna. Chomutovský patriot hned při prvním startu vybil spojku Dánů Elsnera a zavelel ke zteči. „Prvním dobrým kontaktem se celý útok rozjel,“ pochvaloval si dlouholetý člen národního týmu. I když nadějně vyhlížející situaci hostující do té doby neomylný nadhazovač Kim Hansen ještě vyřešil, v sedmém inningu už zdrcujícímu náporu čelit nedokázal.

Nejprve se opřel do míče Klein, po něm vystál metu Mertl. Po následném outu Váchy přišel na pálku právě Svoboda, který hned první stoupavý nadhoz proměnil v nechytatelný projektil, čímž Česku zajistil výhru 3:2. „Věděl jsem, že Kim háže „stoupáky“. Šlo o to, počkat si na ten pravý okamžik,“ popisoval klíčový okamžik hrdina utkání Svoboda.

Večer od 19.30 nastoupí česká reprezentace ve Svoboda Parku v pražských Bohnicích proti Japonsku.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud