Dřevorubci zahajují sezonu! Do Švédska jede Komárek i talentovaný mladík Klíma | iSport.cz
22. května 2019 • 16:30

Dřevorubci zahajují sezonu! Do Švédska jede Komárek i talentovaný mladík Klíma

Autor: mto
TOP VIDEA
3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček 3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček
FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dřevorubecká elita míří do Švédska. V sobotu 25. května se na půvabném zámku Tjolöholm u Kungsbackého fjordu nahromadí v rámci Stihl Timbersports Champions Trophy pořádná kopa svalů a nebudou chybět ani zástupci českých barev. Začíná totiž nová sezona, a tak jdou do boje i bronzový z říjnového mistrovství světa v Liverpoolu Martin Komárek, Martin Kalina a mezi juniory se v boji o světové zlato představí Matty Klíma.Dřevo patří ve Švédsku mezi klíčový přírodní zdroj, lesy zabírají i díky Skandinávským horám zhruba 62% celé země. Přesto bude v těchto končinách turnaj Timbersports pořádán vůbec poprvé.

K vidění bude rovnou totální elita v čele s obhájcem Stirlingem Hartem z Kanady a dalšími hvězdami jako jsou Matt Cogar reprezentující barvy USA, Robert Ebner z Německa či domácí miláček Ferry Svan. Ty všechny se pokusí pokořit i Komárek s Kalinou.

Do turnaje se dvanáctka nejlepších pustí vyřazovacím stylem v disciplínách stock saw, underhand chop, single buck a standing block chop.

Jen pro připomenutí, před rokem se z výhry v Champions Trophy radoval v Marseille silák Hart, který ve finále tesně porazil legendárního Jasona Wynyarda.

Kdo půjde do akce:

Stirling Hart (Kanada)
Jesse Whitehead (Nový Zéland)
Matt Cogar (USA)
Martin Komárek (Česko)
Armin Kugler (Rakousko)
Martin Kalina (Česko)
Robert Ebner (Německo)
Paolo Vicenzi (Itálie)
Elgan Pugh (Velká Británie)
Ferry Svan (Švédsko)
Michael Del Pin (Itálie)
účastník z Austrálie bude teprve oznámen

Co se týče juniorů, českou nadějí bude dvacetiletý vysokoškolák Matty Klíma. Syn dalšího známého dřevorubce Leoše Klímy, který několik let držel evropský rekord v disciplíně stocksaw, se cítí připraven, i když minulý týden se pral s angínou.

„Chci samozřejmě podat co nejlepší výkon, natrénováno mám,“ řekl vítěz British Championship 2018, který na podobně velké akci bude závodit úplně poprvé. „Nervózní ještě nejsem, ale nejspíš to na mě přijde. Naštěstí jakmile je přede mnou špalek na nic okolo už nemyslím,“ popsal své pocity.

Narozdíl od Champions Trophy závod mezi juniory (v Timbersports může být juniorem každý do 25 let) neprobíhá jako souboj tváří v tvář. Každý porcuje připravený materiál sám a vítězem je ten s nejvyšším počtem nasbíraných bodů. Když dojde ke shodě, rozhoduje čas.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud