Koukal se vrací na kurty! V Ostravě vyzve mistry raketové všestrannosti | iSport.cz
Květoslav Šimek
5. června 2019 • 17:49

Koukal se vrací na kurty! V Ostravě vyzve mistry raketové všestrannosti

TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stolní tenis, badminton, squash a tenis. Od nejmenší rakety po největší. Kdo všechny raketové sporty ovládá nejlépe? O tom se rozhodne na mistrovství České republiky v racketlonu, které začíná v sobotu 8. června v ostravském Sportovním centru FAJNE. Na kurty se tam vrátí i devítinásobný mistr republiky v badmintonu Petr Koukal, který byl v roce 2006 vůbec prvním šampionem v racketlonu.„Rozmanitost pohybů mi v kariéře pomáhala a král raketové všestrannosti se pozná právě v racketlonu,“ říká Petr Koukal. „Hned mě chytil. Je to velice zábavná činnost, obdivuji specialisty, kteří v něm vyhrávají pravidelně. Pochopil jsem, že není možné ovládat pouze jeden sport a přijít s tím mezi racketlonisty. Je to o maximální všestrannosti. Mně hodně pomohlo, že jsem v dětství hrál závodně tenis a něco málo si z něj pamatuji. Když jsem ale nastoupil například proti ligovému stolnímu tenistovi, tak jsem jenom sbíral míčky.“

Racketlon v České republice hraje zhruba 750 hráčů. Už dávno to nejsou jen odpadlíci z jednoho konkrétního sportu. Cílem Světové federace je dostat tento sport na olympijské hry. Čeští hráči přivážejí v racketlonu mnohé mezinárodní úspěchy. Několikanásobnými šampiony jsou Petr Veselý, Martin Sopek, Martina Kakosová nebo Zuzana Kubáňová.

„V racketlonu bych se nebála vyzvat ani Petru Kvitovou,“ prohlásila například Kubáňová, která získala také squashový titul. Na squash bude sázet i aktuálně nejlepší evropský junior v tomto sportu Viktor Byrtus. „Čekám zážitek, jaký jsem ještě nezažil. Tři sporty ze čtyř jsem nehrál závodně, budu se snažit vyhrát každý míč,“ prohlásil Byrtus.

I Petr Koukal je zvědavý, kam se úroveň sportu a specialistů na racketlon posunula. „Mým skromným přáním je vyhrát alespoň jeden zápas. A taktika je jasná – přežít stolní tenis, maximálně to soupeřům znechutit, unavit je v badmintonu, přežít squash a v tenise zkusit překvapit.“

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud